בריטניה מדווחת – הכלבים הנדרים ביותר

אתמול הכריזו הגורמים הרשמיים באנגליה על רשימת גזעי כלבים הקרובים לסכנת הכחדה. על פי ההגדרה הגזע נחשב בסכנת הכחדה במידה ונולדים ממנו רק 300 גורים בשנה אחת.

הגזע הקרוב ביותר להכחדה הינו סקאי טרייר אחד הגזעים העתיקים ביותר שיצאו מסקוטלנד (מהאי בשם סקאי ומכאן שמו). בזמנים עברו הגזע היה כה פופולארי עד כי היה לכלב מלוכה סקוטי ב- 1850. אך עם השנים הפופולאריות שלו ירדה מאוד עד היום שהגזע נחשב בסכנת הכחדה משום שנולדו ממנו בשנת 2013 רק 17 גורים (רשמיים). על פי הנתונים מעריכים כי ישנם רק 400 כלבים מגזע סקאי טרייר.

גזעי כלבים - סקאי טרייר

סקאי טרייר

גזעי כלבים נוספים הנמצאים בסכנת הכחדה:

פילד ספניאל – העובדה מעניינת היא שעוד מראשית חייו של הגזע (המאה ה- 19) הוא לא היה אהוד במיוחד. הגזע שהנוצר רק בשביל תערוכות ומראהו היפה נחשב מאז ומתמיד תחת סכנת הכחדה. בשנת 2013 נולדו לגזע מהגזע 29 גורים בלבד.

גזעי כלבים - פילד ספניאל

פילד ספניאל

 סוסקס ספניאל – נוצר לראשונה בשנת 1795 ככלב ציד, ולמעשה היה די פופולארי עד למלחמת העולם השנייה שבו כמעט ונכחד. בשנת 1947 נרשמו רק כ- 10 כלבי סוסקס ספנייאל גזעיים. גם היום המצב של הגזע לא טוב, בשנת 2013 נולדו מהגזע רק 55 גורים.

גזעי כלבים - סוסקס ספניאל

סוסקס ספניאל

אוטרהאונד – אף על פי שיודעים בוודאות שגזע הכלבים הזה עתיק מאוד ישנם עדויות רק מהמאה ה- 19 על כלבים שדומים לגזע זה. כך או כך לגזע נולדו רק 42 גורים.

גזעי כלבים - אוטרהאונד

אוטרהאונד

קרדיגן ולש קורגי – אחד מגזעי הרעייה העתיקים ביותר באנגליה אם לא העתיק ביותר. מהגזע הזה התפתח גם הגזע פמברוק ולש קורגי. קצת קשה להבחין בהבדלים החזותיים בין שני הגזעים משום שההבדלים קלים מאוד. גזע הפמברוק נחשב לגזע הכלבים הרשמי של מלכת אנגליה המחזיקה מספר לא מובטל של כלבים מהגזע הזה. לקרדיגן ולש קורגי נולדו בשנת 2013 רק 102 גורים. מדהים גם לגלות שהגזע פמברוק נכנס ל"שמירת סכנה" אף הוא משום שבשנים האחרונות נולדים ממנו רק 350 גורים בממוצע.

גזעי כלבים - קרדיגן ולש קורגי

קרדיגן ולש קורגי

דנדי דינמונט טרייר – גזע שבמקורו נועד לציד חולדות ומכרסמים, תועד לראשונה ב- 1600. אף שמקורו הרשמי עדיין לא ידוע יש המאמינים שהגיע מגבולות סקוטלנד-אנגליה. שמו של הכלב מגיע מספר (רומן) שנכתב בשנת 1814 ובו מסופר על דמות בשם דנדי דינמונט שהיה הבעלים של מספר כלבים מגזע זה. בשנת 2013 נולדו לגזע רק 105 גורים.

גזעי כלבים - דנדי דינמונט טרייר

דנדי דינמונט טרייר

דירהאונד – גזע שנאמר שקיים עוד לפני ההיסטוריה הכתובה וכשמו כן הוא- נועד לצוד צבאים. הגזע מזכיר מאוד את הגרייהאונד –  רק שיש לו פרווה מחוספסת. הדירהאונד משתמש בחוש הראייה למלאכת הציד ומבנה גופו מותאם לריצה מהירה מאוד. לגזע נולדו 236 גורים בשנת 2013.

גזעי כלבים - דירהאונד

דירהאונד

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: