חוות דעת – תחרות כלבים ובעליהם

גביע למנצחים

גביע למנצחים

היום התקיים האירוע תחרות כלבים ובעליהם בתל אביב. התחרות כללה מסלולי ריצה המותאמים למשקל הכלב (גדולים, בינוניים וקטנים), פרסים למקומות הראשונים, דוכנים הפעלות לכלבים ודוכני שיווק וייעוץ בתחומי הכלבנות השונים. עבדכם הנאמן יצא לשטח לסקור את האירוע ולהלן הממצאים.

בלטו לחיוב:

 • בראש ובראשונה האירוע נועד בשביל לפרסם ולשווק את מוצרי פורינה יצרנית מותג המזון לכלבים "פרו פלאן"  ארץ (שרק לידיעה גם מייצרת את המותג "דוגלי" – לכל אלו שמתעקשים שיש הבדל בין איכות המזון והסטנדרטים בייצור שלהם) והאירוע ללא ספק התרכז בכך. פעולות שיווק מצוינות הכולל דוכני הכוונה בתחומים השונים, חלוקת חולצות ופרסים וכולם נושאים את המותג הנחשק. כל אלו מחזקים מעט את המודעות והקשר של בעלי הכלבים למותג ויהוו בסיס טוב לצריכת המוצרים ולשיווקו באמצעות צד שלישי.
 • פינת ג'ימבורי – מלאה במזרנים ומותאמת לפעוטות. באם בן/בת זוגכם משתתף במרוץ ועליכם להשגיח על  ילד או באם סתם רציתם להגיע לצפות או להעביר מספר שעות עם ילדכם – זוהי הייתה הפינה לכך. ואכן הייתה הפינה מלאה ברוב שהותי במקום. כאשר לא רחוק ממנה היו דוכני שתייה וגלידות. בילוי מושלם לבוקר שישי עם הילדים.
 • תצוגת אילוף

  תצוגת אילוף

  פעילות עם הכלבים: בין אם בתחרויות הריצה או בפינת ה"דוגי פלאיי" מעיין גרסה קטנה לגינת כלבים. הוציאו בעלי הכלבים המון מרץ, אנרגיה, שמחה וזיעה עם חבריהם ההולכים על ארבע. בכל פינה ראיתם את האהבה של בעלי הכלבים ועד כמה חשובה הייתה הפעילות שביצעו בשביל חיזוק הקשר בניהם. תחרויות הריצה כללו גם פרסים וגביעים לזוכים ובמקום הראשונים ומדליית השתתפות לשאר המשתתפים. אחת מהכלבות שהזוכות הייתה שילה – כלבה מעורבת שהשתתפה בתחרות ריצה במסלול 3.5 ק"מ והגיעה למקום השלישי. כל הכלבים הזוכים כולל שילה עלו לדוכן המנצחים וקיבלו את הגביעים והמתנות בטקס רשמי אל מול הקהל.

  כלבי נחייה

  כלבי נחייה

 • דוכני מכירה – מגוון רחב של מוצרים ובניהם תכשירי הדברה ותכשירי יופי, מוצרי שליטה ומוצרי טיפוח, כובעים, חולצות, תכשיטים ואפילו תמונות קנבס הוצעו למכירה בדוכנים השונים.

בלטו לשלילה:

אפשר לומר כי בכלליות האירוע היה טוב, אך פרטים קטנים רבים העיבו על שימחת האירוע ומנוע ממנו להיות מצוין:

 • שלטי הכוונה – רבים ממשתתפי האירוע לא גרים באזור תל-אביב ולכן מתמצאים פחות מתושבי המקום בשמות המתחמים השונים ומיקומם הגיאוגרפי. פרסומי האירוע ציינו כי הוא יתקיים בגני יהושע. נכונה הטענה שבמידה והיו בודקים יותר לעומק היו מוצאים המשתתפים כי האירוע מתקיים ליד אזור רידינג ולא מול פארק השעשועים. אך עשרות מבאי האירוע ובניהם עבדכם הנאמן הגיעו לאזור החניה אל מול פארק השעשועים ושילמו בעבורו בשביל לגלות כי האירוע מתקיים באזור אחר (שגם בו גובים חנייה). שילוטי הכוונה היו מונעים אי נעימות זו או אף הסכם באותו היום בין החניונים בנוגע תשלומים היה מונע תסכול מצד משתתפים רבים.

  דוכנים למוצרים שונים

  דוכנים למוצרים שונים

 • דוכן משמר בעלי החיים – משמר בעלי החיים הם מעיין המשטרה בכל הנוגע לתחום השמירה על תנאי הגידול של בעלי החיים. משמר בעלי החיים הציל מאות כלבים וחתולים בשנים הבודדות בהם הוא קיים ועבודתו קודש היא. אך אף על פי חשיבותו הרבה נאלצו נציגי המשמר (2 במספר) להסתפק בדוכן קטן בשביל להביא את עצם קיומם לידיעת הציבור – אך לא זאת הבושה, שהרי הדוכן לא היה במתחם האירוע, אלא מעבר לגדר באזור היציאה האחורית נסתר מעין כל. חבל שתחום חשוב זה לא בא לידי ביטוי והובא לידיעת הציבור באופן הנכון בהזדמנות נדירה זו.
 • צל – האירוע התפרס על שטח רחב מאוד אך רק בחלקים בודדים ממנו היה צל. הצופים בתצוגת האילוף או המשחקים באזור החופשי לכלבים נאלצו להתמודד עם השמש הקופחת גם בשעות הבוקר. רבים היו הכלבים שהסתכלו לכל פינה ונסו לגרור את בעליהם לאזור מעט מוצל יותר – אך לשווא. נדיר היה למצוא אזורים כאלו שהיו כמובן ליד האזור הפעילות העיקרי – דוכני המכירה ותצוגת האילוף.

  פינת צל בודדת אל מול במת המנצחים

  פינת צל בודדת אל מול במת המנצחים

 • פינות שתייה לכלבים ובעליהם – יתכן כי אני לא ראיתי, אולי פספסתי אך לא מצאתי אפילו מקום אחד שבו יכולים הכלבים להרוות את צימאונם. באירוע גדול שכזה ובהשתתפות מאות כלבים מן הראוי היה להציב נקודות שתייה במקומות אסטרטגיים. כבר הבנתי שאם הבעלים ירצו שתייה הם יכולים לקנות לעצמם או להביא עמם (אף על פי שאני לא מסכים לכך, שכן יכלו להציב דוכן מים במיוחד ביום חם שכזה – אך זוהי דעתי האישית) אך לכלבים לא היה מקום שכזה. מתוך כך קשה היה למצוא את הכלבים שהלשון שלהם לא גירדה את הדשא מרוב החום והצמא. ושוב, יתכן כי היו דוכני שתייה לכלבים ואני לא ראיתי אותם… אבל אם אני לא ראיתי – יתכן מאוד שרבים אחרים לא ראו ושלא היו שילוטי הכוונה מתאימים לאזורים אלו.

  ממשתתפי האירוע

  ממשתתפי האירוע

 • בלטו בחסרונם – גזעי הכלבים המסוכנים. האירוע נועד עבור כל הכלבים באשר הם אך באותיות הקטנות נאמר כי אסורה הכניסה למתחם לכלבים המסוכנים. ישנה בעייתיות עם הנושא הזה והוא אף פתח דיון רחב בקהילת מאלפי הכלבים בארץ שכן ישנם כלבים מגזע מסוכן שאינם מסוכנים כלל או לחלופין שהחוק מאפשר להם לנוע בחופשיות תחת מגבלות מסוימות. חלק מהעוסקים בתחום אף החרימו את האירוע כמחאה על כך. יש הטוענים כי במידה ומקיימים אירוע שכזה אין זה ראוי לבחור איזה גזעי כלבים מותר להם להגיע ואילו לא, ולעומתם יש הטוענים כי צודקים מנהלי האירוע בהגבלתם זו שכן אין הם יכולים לקחת את האחריות על התנהגות כלבים אלו. אינני רוצה לפתוח את הנושא בידיעה זו – אך ללא ספק בלט החוסר של גזעי הכלבים האלו באירוע.

  ממשתתפי האירוע

  ממשתתפי האירוע

סך הכל היה אירוע נפלא, שאני נהניתי ממנו מאוד. אומנם היו מספר נקודות קטנות שהפריעו אך בהסתכלות הכללית אני מחזק את ידם של מוצאי האירוע לפועל. אוכלוסיית בעלי הכלבים והכלבים עצמם משוועים לאירועים מוצלחים כדוגמת הנוכחי. ברכות לכל הזוכים והזוכות, תודות לכל המאלפים, הווטרינרים והמתנדבים שפעלו באירוע ולמארגנים עצמם.

שולה שזכתה במקום שלישי וחברתה שחצתה את קו הסיום שניות אחריה

שולה שזכתה במקום שלישי וחברתה שחצתה את קו הסיום שניות אחריה

מודעות פרסומת

3 תגובות

 1. הי שי.
  אני מהתמונה האחרונה, של הכלבה עם הגביע.
  יש אפשרות לקבל ממך את התמונות?
  תודה,
  יניב.

 2. שי,
  אם אפשרי תשלח את התמונות ל:
  yanivberliner1@gmail.com

  תודה,
  יניב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: