"צער בעלי חיים" לחסר הבית: רוצה את הכלבה שלך? תשלם

מאת: עינת טורס, nrgמעריב.

חסר בית שאיבד את הכלבה שלו הופתע למצוא אותה בכלבייה של "צער בעלי חיים" בתל אביב, והופתע עוד יותר כשהתברר לו שבאגודה מסרבים להשיב לו את הכלבה, עד שלא ישלם להם 300 שקלים. נוגה, כלבתו של יניב שנהב (39), חסר בית הלן במבנה נטוש בעיר, אבדה לפני שבועיים באזור מגדל שלום. בניסיון לאתר אותה תלה שנהב שלטים ברחבי העיר ופנה לעמותות ולמקלטים של בעלי חיים, בין היתר לאגודת צער בעלי חיים ברחוב הרצל.

"השארתי ב'צער בעלי חיים' מודעות עם התמונה שלה, וגם השארתי אצל העובדים את הפרטים שלי. לאחר מכן המשכתי לחפש את הכלבה, אבל אחרי כמה ימים די התייאשתי", משחזר שנהב. "חמישה ימים לאחר מכן התקשרו אליי מצער בעלי חיים, ואמרו שהכלבה אצלם. הגעתי מיד לקחת אותה, ואז התברר לי שהכלבה נמצאת שם כבר חמישה ימים". לאחר דין ודברים בין שנהב לבין חברי האגודה, התבקש שנהב לשלם 300 שקלים עבור שחרור הכלבה: 200 שקלים בגין החזקתה במשך חמישה ימים ועוד 100 שקלים בגין בדיקת רופא. "הם החזיקו את הכלבה שם חמישה ימים, אבל אם הם היו מתקשרים אחרי יום אחד הייתי מגיע מיד", אומר שנהב. "הסברתי להם שאני חסר בית, ויש לי בעיה לארגן סכום כסף כזה, אבל לא עניין אותם, הם לא הסכימו לשחרר את הכלבה".

"איומים והתפרעויות מילוליות"

כשניסה שנהב להתקשר למכרים כדי לארגן את הכסף, גילה שהסוללה במכשיר הטלפון הנייד שלו התרוקנה. "ביקשתי להתקשר משם ולא נתנו לי, אמרו לי לארגן את הכסף בחוץ. כשהמשכתי להתווכח הם הזמינו משטרה", אומר שנהב. "בסוף יצרתי קשר עם מישהו שאני מכיר מעמותת "תנו לחיות לחיות", והוא הגיע והלווה לי את הכסף. רק אז הסכימו לשחרר את הכלבה".

מבדיקה מול עמותה אחרת למען בעלי חיים בתל אביב עולה כי במקרה שנמצא כלב אבוד ובעליו מגיעים לדרוש אותו, העמותה מבקשת תרומה אך לא מתנה את שחרור הכלב בקבלתה. מנגד, באגודת "צער בעלי חיים" הודו השבוע כי דרישת התשלום מבעלי כלבים אבודים היא נוהל קבוע.  "השב בשל הכלבה נסרק ולא היה מדווח במרכז השבבים של משרד החקלאות מי בעלי הכלבה, ורק דווח ביקור אצל רופא בירושלים", מסרו באגודה. "המקרה אירע בחג הפורים, ולכן לא הייתה אפשרות ליצור קשר עם הרופא ולא הושגו פרטי הבעלים. כשנגמר החג עשתה האגודה עבודת 'בילוש' והשיגה את הטלפון של יניב שנהב. "כיוון שהכלבה שהתה באגודה חמישה ימים, בעלי הכלבה חייב בתשלום של 40 שקלים ליום ו-100 שקלים על בדיקת רופא וטרינר, נוהל רגיל ומחייב. באשר לטענותיו של שנהב, לצערנו מודעות האבדות על לוח המודעות נערמות מדי יום. בשל איומים והתפרעויות מילוליות נאלצנו להזמין משטרה כדי שתלווה את שנהב מחוץ לאגודה".

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: