אישום: התעלל בכלבתו וגרם לה נזק פיזי ונפשי

מאת: דליה מזורי, nrgמעריב.

כתב אישום על התעללות חמורה בכלבה הוגש היום על ידי משרד החקלאות בבית משפט השלום בראשון לפיו נגד תושב רחובות. הנאשם, גד נתי עבדוש, בשנות ה-20 לחייו וכתב האישום נגדו הינו תולדה של פעילות ענפה של משרד החקלאות לאכיפת חוק צער בעלי חיים.ההליכים החלו בעקבות תלונות שהגיעו אל הרופא הווטרינר ברחובות. הווטרינר בדק את התלונות ומיד יידע את הממונה על פי חוק צער בעלי חיים במשרד החקלאות. זו שלחה את יחידת הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) לבירור וחקירה. חוקרי הפיצו"ח העבירו את הכלבה למתקן מוגן להמשך טיפול בה.

על פי כתב האישום, במהלך חודש וחצי בסוף שנת 2011, הנאשם החזיק את הכלבה בחצר האחורית של בניין מגורים בו מתגוררים הוריו. הכלבה הוחזקה בתוך כלוב מתכת, שלו מוטות בולטים העלולים לגרום לפציעות בגוף הכלבה. הכלבה הוחזקה בתוך כלוב זה כאשר הוא מלוכלך מהפרשות שתן וצואה, וכך גם כלי האוכל והשתיה. הכלבה היתה קשורה בתוך הכלוב בשרשרת מתכת כבדה, שאורכה פחות ממטר וללא קולר. מצב זה הגביל את תנועתה וגרם לפצעים בצווארה. לאורך כל התקופה לא היה לכלבה שום מחסה מהחום, מהקור, מהגשמים והרוחות.

ללא חיסון וללא רשיון

בנוסף להתעללות הקשה בכלבה ולהתעלמות מצרכיה, הנאשם לא חיסן אותה נגד מחלת הכלבת והחזיק בה ללא רישיון בתוקף. הכלבה היא מגזע פיטבול, הנחשב לגזע מסוכן על פי החוק להסדרת הפיקוח על כלבים. על פי כתב האישום, הנאשם סיכן את שלום הציבור בכך שהחזיק את הכלבה בשטח ציבורי כשהיא לא מחוסנת וללא רישיון. עו"ד ג'ריס גנטוס, ממחלקת התביעות במשרד החקלאות אמר, כי במעשיו ובמחדליו הנאשם התעלל בכלבה, עינה אותה והתאכזר אליה. החזקתה בתנאים הקשים הסבה לה סבל פיזי ואף נפשי.

העונש המרבי הקבוע בחוק בגין התעללות בבעלי חיים הנו שלוש שנות מאסר או קנס בגבוה של 223,000 שקל. בתוך כך, תפסו היום פקחי יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות ארבעה כלבי פיטבול בבית שמש, כאשר הם אינם מחוסנים, ללא רישיון החזקה ואינם מעוקרים ומסורסים, על אף שהחוק להסדרת הפיקוח על כלבים מחייב זאת. הכלבים הוחרמו והועברו לתחנת הסגר בעירייה. בעלי הכלבים יידרשו לשלם את הוצאות החיסונים, הרישיון וביצוע ניתוחי עיקור וסירוס, ועד שלא ישלימו חובות אלו – לא יוכלו לקבל את הכלבים בחזרה לחזקתם. העירייה, מצידה, רשאית לקנוס אותם בקנסות מנהליים בסך של 500 שקל לכל כלב.

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: