כלב מגזע שלטי שרד 53 ימים במדבר

ארה"ב, נבדה: ב- 27.12.2011 נסעו ברברה ובעלה בראד עם 2 כלביהם מגזע שלטי ברחבי המדינה כאשר תאונת דרכים קשה קטעה את מסעם. בעקבות התאונה נהרג בראד ואחד מהכלבים. אחד הכלבים העונה לשם "דולי" לא נמצא לאחר התאונה. "חשבתי על דולי כל הזמן", מעידה ברברה, "בכל פעם שהייתה פרסומת עם כלבים בטלוויזיה התחלתי לבכות".

ברברה שבעקבות התאונה סבלה בין היתר מזעזוע מוח, צלעות שבורות ושברים נוספים בגוף החלה לחפש את דולי ברגע שהתאפשר לה לצאת מבית החולים. מתוך ההבנה שדולי יכול לתרום רבות למצבה הנפשי של ברברה, עשרות מתנדבים נענו לקריאות בפייסבוק והחלו גם הם לחפש אחר הכלב. לצערה של ברברה, החיפוש הסתיים כמעט באותו היום משום שנמצא מה שנראה כשאריות פגר של כלב באזור התאונה. "לא הייתי בטוחה במאה אחוז שהשאריות שנמצאו הם אכן דולי, ולכן גם לא התאבלתי עליו כמו שהתאבלתי על בעלי והכלב שמת."

מספר שבועות לאחר מכן, מטיילים דיווחו לרשויות שהם ראו כלב הדומה ל- לאסי מסתובב באזור שבו הייתה התאונה. החיפושים אחר הכלב לא נשאו פרי, אך ימים ספורים מאוחר יותר זיהו עובדי מסילות הרכבת שבאזור כלב הדומה מאוד לתאורו של דולי. צוות החיפוש וברברה שהגיעו למקום הצליחו גם הם לזהות את דולי וניסו להחזיר אותו – אך מאחר שהיה מאוד מבולבל הוא ברח מהם. במבצע חילוץ שכלל גם מספר ג'יפים הצליחו לדחוק את דולי לפינה ולתפוס אותו. בזמן הזה גילו שדולי הוריד 12 קילו ממשקלו במהלך שהותו במדבר וכעת שקל כ- 9 קילו בלבד.

כאשר ברברה ודולי אוחדו, הוא זיהה אותה מיד והחל לעקוב אחריה לכל מקום אשר הלכה. "אין מילים לתאר את האושר שלי, עכשיו שדולי חזר לחיי. ואני מאמינה שהוא מרגיש אותו הדבר." אמרה ברברה. מעדויות ראייה במהלך שהותו במדבר הוא נצפה אוכל שאריות של פגרים, והווטרינר אף הוציא מגרונו עצם ארוכה של ציפור. מ- 17.2.2012 (יום החילוץ) החלים דולי ומעלה בהדרגה את משקלו בחזרה. "הוא הכוח המנטלי והפיזי שאני צריכה בשביל להחלים." ציינה ברברה.

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: