משרד החקלאות דווקא מרוצה מהכלביה העירונית

מאת שמוליק חדד mynet המקומי שלי, אשקלון.

התלונות של הפעילים למען בעלי החיים הביאו לכלביה העירונית צוות של משרד החקלאות שערך ביקורת פתע במקום. "בביקורת נמצא כי רוב תנאי החזקת בעלי החיים תקינים, למעט מספר ליקויים הטעונים תיקון שייבדקו בביקורות פתע נוספות", אמרו המבקרים.

הצוות, שכלל את העוזר לממונה על פי חוק צער בעל חיים ואת מנהל הלשכה הווטרינרית האזורית ממשרד החקלאות, מצא כלביה נקייה, ותנאי החזקת בעלי החיים במקום היו תקינים. עוד עלה בביקורת כי ישנה הפרדה תקינה בין הכלביה למחלקת ההסגר, וכך גם הפרדה תקינה בין הכלבים הבוגרים לגורים.

"לכל הכלבים היו מים בכלובים ללא הגבלה ונמסר כי מוגש מזון טרי פעמיים ביום", צוין בביקורת. "בפני צוות הביקורת הוצגו מלאי ארון התרופות בכלביה ויומן הטיפולים ונמסר כי הגורים מחוסנים בחיסון משושה ומטופלים נגד טפילי מעיים בזמן השהייה בכלביה. הכלביה מאובזרת באמצעי חימום ואוורור וקיים מתחם מסודר לשחרור כלבים".

למרות הממצאים החיוביים, מצא צוות הביקורת כלב במצב רזון קיצוני שהגיע לכלביה ב־10 בינואר וכלב נוסף שנראה אפאטי, שהגיע לכלביה יומיים לפני כן. על פי הביקורת, לא היתה הפרדה בין הכלבים החולים. "באשר למקרים אלו", צוין בביקורת, "הונחה הרופא הווטרינר הרשותי לטפל בכלבים החולים באופן מיידי, ולדאוג למתחם נפרד לטובת הכלבים החולים או החשודים כחולים. כמו כן, הצוות המליץ להניח בכלובי החתולים הממתינים לעיקור ולסירוס משטח מבודד מפלסטיק על מנת למנוע מגע ישיר בין החתולים למשטח המתכת הקר".

המבקרים ציינו כי הכלביה העירונית באשקלון נבדקת תדיר על ידי צוותי השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות. ביקורת קודמת בוצעה לפני כחצי שנה וממצאיה היו תקינים, למעט תיקונים קלים שנדרשו. בביקורת קודמת שהתקיימה במקום, בתחילת שנת 2011, נמצאו ממצאים חמורים מאוד. תנאי החזקת בעלי החיים בכלביה היו אז בגדר עבירה לכאורה על תקנות וחוק צער בעלי חיים. באותה ביקורת מצבם הגופני של מספר רב של בעלי חיים היה של רזון קיצוני. ברוב המקרים הוחזקו כלבים בגדלים שונים בכלוב, כשלכלבים הקטנים לא היתה אפשרות להגיע לאוכל. כמו כן, מצבם הרפואי של בעלי חיים מסוימים דרש טיפול רפואי או המתת חסד, אך אף אחד מהדברים לא נעשה בפועל.

בעקבות הביקורת, הונחתה המחלקה הווטרינרית הרשותית לתקן את הליקויים במקום. כאמור, מאז היו הביקורות שנערכו במקום חיוביות. במשרד החקלאות אמרו כי ימשיכו לעקוב אחר הכלביה: "אנו קוראים לציבור להמשיך ולדווח לממונה על פי חוק צער בעל חיים על כל חשד להתעללות בבעלי חיים או החזקה לא נאותה שלהם".

למרות החיזוקים החיוביים שקיבלה הכלביה ומנהלה, הווטרינר העירוני ד"ר גדי שרביט, בעמותת תנו לחיות לחיות ממשיכים לפעול נגד העירייה עד לקיום ההבטחות שניתנו להם, לדבריהם, על ידי ראש העירייה, בני וקנין. חברי התנועה, שטענו כי באחרונה לא הורשו להיכנס לכלביה ולקחת כלבים חולים שנזקקו לטיפול רפואי חיצוני, ביקשו מפעילים לפנות במייל לעירייה ולכלביה. רובם קיבלו תגובה זהה מהווטרינר העירוני, שבה חזר על תגובותיו מהעבר תוך תיאור הנעשה בכלביה.

דוברת התנועה, אתי אלטמן, הפיצה את דבריו של ד"ר שרביט בפייסבוק ובאתר התנועה. "אם יש למישהו נוסח תגובה לדברים הללו הוא מוזמן לפנות אלינו", כתבה אלטמן לפעילים. ד"ר גדי שרביט מסר כי "במהלך הביקורת נמצא כי הכלבייה עומדת בכל התקנים הנדרשים לפי החוק. ליקויים מינוריים שנמצאו (כגון התקנת שילוט על כלובים) יטופלו בהקדם האפשרי. אנו שבעי רצון מהדו"ח של ביקורת הפתע שמשקפת את המציאות בכלביה העירונית".

לצורך התזכורת, במאי 2011 – יצאו הפעילים כנגד התנהלות הכלבייה.

חזרה לדף החדשות         •        חזרה לעמוד הבית       •        ליצירת קשר

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: