כלב שהגן על עצמו ובעליו הורדם משום שנחשב כמסוכן

ארה"ב, דברה פטרס מוגדרת כאישה מוכה שעברה התעללות מצד בעלה. באחד הריבים שלהם בעלה התעצבן כל כך שבעט בכלב שלהם מגזע אמספטף/פיטבול. דברה בלהט הרגע צעקה עליו על שבעט בכלב, ובעלה בתגובה החל להניף את ידו בשביל להכות אותה. אז נכנס הכלב לפעולה, נשך את ידו של הבעל ומנע ממנו להמשיך באלימות. "הוא רק הגן על עצמו ועלי", אומרת דברה.

מעשי הגבורה של פוטס (הכלב), עלו לו בחייו. הרשות הווטרינרית הכניסה אותו להסגר, הכריזה עליו ככלב מסוכן והמליצה שלא יחזור יותר לבית בעליו. "אם הכלב מהגזע הזה נשך, ישנה סבירות גבוהה מאוד שהוא יעשה זאת בשנית", לדברי דן דובר הרשות. עוד תרצה הרשות את מעשיה על ידי בחינת מעשה הכלב (באמצעות ווטרינר מקומי) ולדבריה:

  •  הכלב טריטוריאלי ושומר על הכלוב שלו.
  • הכלב לא מציית לפקודה "שב".
  • הוא לא הגיב למגע של הווטרינר, הוא התעלם מהליטופים שלה.
לדברי הווטרינר, הכלב לא הגיב כלל לנסיונותיה להתקרב אליו וגם לא הגיב באלימות. אך בשל עברו (הנשיכה מדוברת) וחוסר הרצון שלו לספק אנשים – הוא אינו כשיר להיות חית מחמד. (בתור מאלף כלבים המתעסק שנים באופן מקצועי עם התנהגויות כלבים, אני חייב להוסיף כאן נימה אישית על תרוציהם – שטויות במיץ עגבניות !!! אין כל קשר בין התנהגויות אלו לבין גילוי התנהגות תוקפנית)

עמותות חיות מקומיות הגיבו מייד למקרה, ואחת מהן אף הציע להכניס את הכלב למכלאה שלה ולעולם לא להציע אותו לאימוץ. אך השופט ביטל את הבקשה הזו וקבע שיש להרדים את הכלב. ביום שבת האחרון בוצעה ההרדמה – והכלב מת. עמותות בעלי החיים השונות זועמות עקב כך: "הכלב הגן על בעליו במקרה של אלימות כלפי הבעלים והפרס שהגיע לו זה מוות", אמרה קולין נציגת עמותת זכויות בעלי החיים המקומית. עוד הוסיפה: "הפצעים על ידי הבעל הם שטחיים בלבד, במידה והכלב אכן רצה להסב נזק הוא לא היה נושך אותו רק פעם אחת ובכזו עדינות שהשאירה רק סימני דקירת השיניים על העור. גזע הכלב מסוגל להסב נזק רציני הרבה יותר ממה שאכן גרם". בנימה אישית  – פעולות אלו לדעתי מהוות ראייה שהכלב לא רצה להסב נזק אלא רק להפסיק את הסיטואציה האלימה.

על פי רשומי המשטרה, ישנם מספר תלונות על הבעל (בנוסף על היותו אלים) שאיים לשסף את גרונו של הכלב הקודם של המשפחה.

חזרה לדף החדשות         •        חזרה לעמוד הבית       •        ליצירת קשר

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: