עיריית תל אביב אוסרת על כלבים להכנס למתחם הבימה

חיים קשים לבעלי כלבים באזור 'הבימה' ושדרות רוטשילד. פקחים מטעם הסיירת הירוקה ומאבטח מטעם חברת שמירה מוצבים דרך קבע ברחבה החדשה של התיאטרון, ובמיוחד באזור הגינה השקועה, כדי להרתיע בעלי כלבים מלהיכנס לשטח הגינה עם חיית המחמד שלהם. אם בכל זאת ייכנסו הם צפויים לקבל קנס שעלול להגיע גם עד 730 שקל בטענה לוונדליזם.הצבת הפקחים נעשתה בעקבות הפרסום על כך שהעירייה התקינה ברחבה לפני מספר חודשים מכשיר סמוי הפועל על תדרים שרק כלבים יכולים לשמוע, כדי למנוע את כניסתם לגינה שכסף רב הושקע בהקמתה. מתברר כי בעלי כלבים שמתגוררים בבניינים סמוכים התלוננו שכלביהם סובלים מחוסר שקט בשל כך. החשיפה והמאבק הציבורי עשו את שלהם והמכשיר פורק. כעת מצאה העירייה חלופה. פקח ושומר מקפידים שכלבים לא יעשו את צרכיהם במקום ואף לא ייכנסו אליו גם אם הם קשורים. "לגן השקוע (גינת הפרחים ברחבה) אי אפשר להיכנס עם כלב, גם לא אם הוא קשור ברצועה", מסביר פקח הסיירת הירוקה השבוע. "אם נכנס כלב, המשטרה הירוקה יכולה לתת דוח על ונדליזם. נניח שילדים ייכנסו לכאן אז תהיה פה הצמחייה הזו? הפרחים לא יישארו. גובה הדוח הוא 730 שקל או הזמנה לדין. זה מדינת ישראל קבעה, לא אני".

אתם שומרים רק מפני כניסת כלבים לגינה?
"לא, אנחנו מוצבים פה לאורך כל השבוע ובקביעות. אנחנו מונעים מלרסס כתובות גרפיטי, כניסה לגן עם כלבים ואף אוכפים את החוק למניעת שתיית אלכוהול על ידי בני נוער. כבר התחילו להרגיש את האפקט שלנו. בעלי כלבים כבר מחפשים מקומות אחרים ללכת אליהם".

אחד מבעלי הכלבים שהגיע לרחבה ושמר שלא לשחרר את הרצועה, התלונן: "ברור שהעירייה עשתה משהו שקשה לתחזק אותו והוא אנטי כלבים ואנטי אנשים. כל הכיכר הזו היא לא הומנית. עכשיו נעים כי חורף, אבל בקיץ אין כאן עצים ואין צל. זו כיכר בעייתית לאנשים ולחיות, היא לא מעודדת אנשים להיות בה. בכיכר רבין למשל בנו את הבריכה האקולוגית, אנשים נהנים ממנה, היא שימושית ואפשר לשבת בצדדיה". בעל כלב המתגורר בסמוך לכיכר הבימה הוסיף: "לא יכול להיות שעל שטח כל כך גדול אין שילוט מספק שמתריע שהכניסה לכלבים אסורה. בכל מקרה, מהכיוון שאני מגיע ממנו לכיכר אין שלט האוסר על כניסת כלבים למתחם. באף מקום בעיר לא ראיתי כזו חריצות מצד העירייה לפיקוח על כלבים כמו פה".

מהעירייה נמסר: "הסיירת הירוקה מפעילה במסגרת תפקידה פיקוח רציף במתחם כיכר הבימה והיכל התרבות. פעילות הפיקוח כוללת את אכיפת החוק בנושא אי קשירה ואי איסוף צואת כלבים, המהווה מפגע תברואתי של ממש עבור המבקרים בכיכר, כאשר סכום הקנס עומד על 475 שקל. את האכיפה מבצע המפקח הקבוע במקום ואין הוראה על תגבורה. בשלבי פיתוח הכיכר הוצב במקום שומר, אולם החל מסוף דצמבר נמצא במקום פקח הסיירת הירוקה בלבד".

הכתבה המלאה פורסמה באתר mynetהמקומי שלי על ידי יעל געתון.

חזרה לדף החדשות         •        חזרה לעמוד הבית       •        ליצירת קשר

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: