מצלמות אבטחה תיעדו התעללות בכלב

מאת:  יאיר אלטמן, ynet ידיעות אחרונות.

צילומים ממצלמות אבטחה שהוצבו בא-טור, בשכונה במזרח ירושלים, חושפים התעללות קשה של חבורת ילדים ונערים בכלב קטן. על פי העדויות במקום, הגור שספג מכות והושלך באוויר, הצליח להימלט ולהתחבא בצינור בטון סמוך. אך החבורה הציתה אותו וגרמה ככל הנראה למותו. מצלמות המותקנות במקומות שונות בשכונה ומשמשות בעיקר לניטור ומעקב אחרי אירועים בטחוניים, תיעדו ממספר זוויות את מעשי ההתעללות הקשים שנמשכו כשעה.

 תחילת הפרשה בתחילת החודש. חבורת ילדים ונערים נצפתה גוררת בחוט לבן כלב קטן לאורך הרחוב, על הכביש. הכלב ספג מכות ובעיטות מצד הילדים, ניסה להימלט והצליח להתחבא מתחת לרכב חונה. החבורה משכה אותו שוב משם וניסתה לגרור אותו להמשך הרחוב, אך למקום הגיע נער בוגר יותר, שלקח את הכלב מידי הילדים. הנער אחז בחוט והעיף את הכלב באוויר כשהוא מטיח אותו בחוזקה מעבר לחומת אבנים. הכלב, התרסק על האדמה ולמרות פציעותיו, גרר עצמו לעבר צינור בטון סמוך, שם התחבא מפני המתעללים, אך לא לזמן רב.

 הכלב נמלט לצינור בטון והוצת

לדברי תושבי השכונה, נצפה אחד מהנערים הבוגרים בחבורה מדריך את הילדים להביא גזרי עיתונים וחתיכות קרטון, אותם הטמין משני צידי הצינור והצית אותם. הכלב נלכד בלהבות ובעשן, הצליח לברוח שוב כשהוא עולה בלהבות לעבר שיחים סמוכים, ושם ככל הנראה מת מפצעיו.  המשטרה הוזעקה למקום על ידי תושבי השכונה. לטענתם, שוטרי מג"ב ירושלים שהגיעו לזירת האירוע, ביקשו מעובדי העירייה להגיע על מנת לקחת מהמקום את פגר הכלב, אך לא ביקשו את הסרטונים במטרה לזהות את החשודים במעשים. אחד מהתושבים שהזעיק את המשטרה בעקבות מעשי ההתעללות הקשים, סיפר ל-ynet: "מה שראינו מזעזע בכל קנה מידה. זה לא קשור לפוליטיקה. גם אם נערים יהודים היו מתעללים כך בבעל חיים, היינו מזמינים משטרה", הוא אמר. "כשרואים קבוצה של ילדים מתעללים בגור כלבים עד מותו והמבוגרים צופים ולא עושים דבר, זה משהו שחייבים להביא לתודעת הציבור".

 תושבים מתלוננים: ההתעללות – בילוי לשעות הפנאי

לדבריו, זו אינה הפעם הראשונה בה נצפו במקום התעללויות בבעלי חיים בשכונה. "מדובר במעשים יומיומיים המתבצעים על ידי תושביה הערביים, בהם משתתפים בעיקר ילדים, נערים וצעירים – המבוגרים יותר ערים לכך, צופים מהצד ולא עושים דבר. כך הם מבלים את שעות הפנאי שלהם. לפעמים זה חתולים, לפעמים זה כלבים אבל ההתעללות כוללת מגוון רחב של בעלי חיים, גם חמורים וגמלים". האם המשטרה מדווחת על מעשי ההתעללות? התושב הודה כי הוא מעדכן את המשטרה על ההתרחשויות, אך לדבריו, "כוחות הביטחון עסוקים כאן בעיקר באירועים ביטחוניים ויש כאלה לא מעט. התעללות בבעלי חיים לא עומדת אצלם בראש סדר העדיפויות, יחד עם זאת, הפעם מדובר במקרה כה חמור ומזעזע שנקלט על ידי המצלמות והחלטנו שאנחנו לא יכולים לשאת זאת יותר. התופעה היומיומית חייבת לצאת החוצה. חייבים לשים לזה סוף".

 חוק צער בעלי חיים כיום אוסר על התעללות בבעלי חיים והעונש הקיים בחוק הינו עד כשלוש שנות מאסר. עד כה לא הוגשה תלונה במשטרה בנושא. ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה לפניית ynet: "המשטרה בודקת את הצילומים ותפתח בחקירה נגד המעורבים".

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: