קנסות לכלבים נובחים גם בלוס אנג'לס

מועצת העיר לוס אנג'לס שבארה"ב, הצביעה אתמול פה אחד על סטנדרטים חדשים לנביחות שלא מהוות מטרד וקבעה להטיל קנסות על בעלי הכלבים במידה וכלביהם נובחים יותר מידי. אחד החידושים של התיקון לחוק הקיים כבר בעיר הוא שגם כלבים שאינם רשומים בעירייה יקבלו את הקנסות במידה ועברו על החוק.בין השינויים, בעלי כלבים יעמדו בפני קנס של 250$ עבור עבירה ראשונה, 500$ עבור עבירה שניה ו- 1000$ עבור עבירה שלישית – וכל זה בתנאי שהמחלקה לשירותי בעלי החיים בעיר קבעה כי הכלב נובח יותר מידי.

וכמובן, שכאן נשאלת השאלה: מה בידיוק נחשב ל- "הכלב נובח יותר מידי?"

ובכן, השינויים בחוק קובעים כי אם הכלב נובח מעל ל- 10 דקות באופן רצוף או שנובח לסירוגין למשך 30 דקות בתוך 3 שעות אז הוא נחשב ככלב שנובח יותר מידי. כמובן שכמו לכל דבר בחיים גם לחוק החדש יש תומכים ומתנגדים. חלק מהמתנגדים מציינים כי החוק ישפיע מאוד על שכונות רבות בעיר לרעה, הכלבים מהווים גורם התראה ולפעמים גם מוקד אזעקה במידה וגורמים זרים נכנסים לשטחים פרטיים. בנוסף לכך גובה הקנסות גבוה מידי, וחוץ מזה… התפקיד של הכלב זה לנבוח, לשם כך הוא נולד ולכן איך ניתן להפסיק את זה? כאן קמו התומכים בשינוי והביעו את עמדתם: אם הכלב נובח הרבה, הכניסו אותו לבית. הקירות בבית מעמעמים מאוד את עוצמת הנביחות של הכלב במידה והוא ממשיך לנבוח גם בבית ובנוסף הוא ממשיך לשמור על הבית עצמו. זאת ועוד שכלב שנמצא בבית לרוב לא חשוף לגירויים רבים כמו שיש בחוץ ולכן הסבירות שינבח לאורך זמן נמוכה הרבה יותר. לדבריהם – "אם כלב בבית שומע מישהו או משהו ונובח זה טוב – זוהי אזהרה. אבל אם כלב נשאר בחוץ ופשוט נובח, ונובח זה ממש לא סביר".

חלק מהתומכים גם אומרים שהשינוי בחוק הסיר את העיוות שבו אנשים שלא היה להם רישיון לכלב או שהכלב שלהם היה רשום תחת עיר אחרת היו מתוגמלים כביכול משום שלא ניתן היה לעמיד אותם לדין על פי החוק הישן. ולעומת זאת, תושבים שומרי החוק בעלי הרישיונות- היו נקנסים.

השינויים בחוק החדש שהוחלטו אמש (ביום שלישי 1.11.11) צפויים להכנס לתוקף עד סוף השנה.

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: