תופעה ביפו: ילדים ערבים מתנכלים לכלבים

מאת: עינת טורס, nrgמעריב

תושבים יהודים המתגוררים במרכז ובדרום יפו מתלוננים כי ילדים ובני נוער ערבים תושבי השכונה מתנכלים להם ולכלביהם כשהם יוצאים אתם לטיול בשכונה. "עברנו לגור ביפו בין היתר כי אנחנו מאוד בעד דו-קיום ובהתחלה הוקסמנו – מצד אחד הים ומצד שני הפארק, זה היה נראה כמו גן עדן", מספרת נעמי, שהתגוררה בעג'מי ועזבה לפני מספר חודשים בעקבות התופעה. " מהר מאוד התבדינו. כשירדתי עם הכלבה, יום או לילה, ברחוב או בפארק, ילדים היו מקללים, יורקים וזורקים עלינו חצץ. חד-משמעית עזבתי את האזור בגלל זה. זה לא שינה לילדים שאני בהיריון וגם לא להורים שהיו עומדים מהצד ולא אומרים שום דבר. "כל טיול קטן הפך לסיוט. גם בפארק בשבת עם כל המשפחות שנמצאות שם הייתי נתקלת בזה. למרות המרחבים הגדולים, לא העליתי על דעתי לשחרר את הכלבה מהרצועה. מדובר בכלבה שלא יכולה לפגוע בזבוב, היא גם לא נראית מאיימת, יש אזורים בשכונה שכשאני הולכת לטייל בהם עם הכלב, ילדים מנסים לירוק או זורקים אבנים קטנות", מוסיפה תושבת נוספת מעג'מי. "במקרים כאלה אני מסתובבת וזורקת עליהם חזרה, בפארק מדרון יפו זה קורה הכי הרבה. עם זאת, עדיין לא נתקלתי בילדים שעושים את זה כשהם עם ההורים שלהם. הם עושים את זה כשהם לבד, וזה ממש מפחיד, לפעמים אני מפחדת שיפגעו בי".

באיסלאם נחשבים כלבים לחיות טמאות ומוסלמים לא נוהגים לגדל כלבים בתור חיות מחמד. כמו כן, אם נוצר מגע עם כלבים יש ליטול ידיים לפני התפילה.

רק שהכלב לא ייגע באנשים

בשנים האחרונות, בעקבות כניסת יהודים ליפו, אפשר לראות יותר ויותר כלבים מטיילים בשכונה. "הערבים רואים ביהודים החדשים, הצעירים והמשכילים האלה שהגיעו ליפו כמי שתופס את מקומם אז הם מביעים את התסכול והמצוקה בכל מיני דרכים", אומרת הנא עמורי מנכ"לית תנועת הנוער סדא קה-רעות, המקדמת שותפות נוער ערבי-יהודי." לא ראיתי במו עיניי שילדים מתנכלים, אבל אני רואה שהם לא אוהבים את זה שמסתובבים פה עם הכלבים. הם מפחדים מכלבים ולפעמים אנשים הולכים עם הכלבים לא קשורים. אצל מוסלמים לא מקובל לגדל חיות מחמד ויכול להיות שילדים לא יודעים להתנהג בסביבתם, מישהו זרק אבן על כלב אז אולי זה מעשה קונדס של ילד בן שש או שבע", מוסיף יו'ר ועד דרום עג'מי עבד בירו. "הפארק מיועד לילדים אז אם כלב מסתובב ומפריע להם ברור שההורים לא אוהבים את זה. רוב השכנים פה הם מוסלמים, וזה ידוע שאם אנחנו נוגעים בכלב אנחנו צריכים להחליף את כל הבגדים ולהתרחץ לפני התפילה. היהודים יכולים ללכת פה עם הכלבים, רק שהכלב לא ייגע באנשים"

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: