הכלב רואה לך בעיניים

הידיעה הבאה לא אמורה להפתיע את הבעלים שמכירים קצת את ה"תכונות האנושיות" של כלביהם. מחקרים אחרונים מחזקים את הסברה כי כלבים יכולים לפרש את שפת הגוף וההתנהגות כללית שלנו ומנתבים זאת לטובתם האישית. "כלבים יכולים להבחין בהבדלים בין המבטים שמופנים אליהם, האם אותו אדם מקדיש להם תשומת לב או לא", אומר מוניק, המחבר הראשי של המחקר, "ישנו סיכוי רב יותר שהם יבקשו מזון ממישהו שמקדיש להם תשומת לב".

מחקרים אחרונים הראו כי האינטליגנציה של הכלבים הביתיים יכולה להגיע לרמה של ילד בן שנתיים, כאשר ממוצע המילים שהכלב יכול ללמוד נע באזור ה- 165 מילים. "במהלך 5 השנים האחרונות אנחנו מנסים ללמוד איך משפיעה מערכת יחסים סוציאלית על הכלבים", מסביר אדל – אחד החוקרים באוניברסיטת פלורידה. אחד הניסויים במחקר נערך כאשר ניצבו מול כלבים מסוגים שונים בעלי רקע שונה שני אנשים, האחד מסתכל על הכלבים והשני מכוסה עיניים. לשני האנשים היו חטיפי בשר ביד. ברוב המקרים העדיפו הכלבים לגשת לאנשים שהסתכלו עליהם. עוד מצאו באותו המחקר כי כלבים שגדלו בבית מאז היותם גורים נטו להתחנן יותר בשביל המזון מהאנשים מכוסי העיניים לעומת כלבים שגדלו בעמותות וכלביות ללא בעלים. כך שלטענת החוקרים התנהגות הכלבים זו מושפעת מניסיון העבר שלהם.

בתור מאלף כלבים אני יכול להוסיף שלפי דעתי כלבים לא יכולים "לקרוא את המחשבות שלנו", אבל אחד מכלי התקשורת החזקים שלהם הוא חוש הראייה – העיניים. וביחד עם התנהגות שגרתית מזהים הכלבים את דפוס הפעילות והרצונות שלנו ופועלים בהתאם… לפי דעתי לא צריך "מחקר מדעי" בשביל להוכיח את זה – פשוט תשאלו כל אחד המגדל כלב בבית.

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: