משמר בעלי החיים בישראל

מדינות רבות בעולם פועלות משטרות בעלי חיים אשר שומרות על זכויות בעלי החיים ואוכפות את החוק כנגד המתעללים בהם. בארה"ב פועלת משטרת בעלי החיים מעל 100 שנה ובאנגליה – מעל 150 שנה. משמר בעלי החיים בישראל היא יחידה להגנה על בעלי חיים במשטרת כפר סבא, הכוללת כ-40 שוטרים-מתנדבים לובשי מדים ובעלי סמכויות של שוטרים.
  
הכשרת השוטרים המתנדבים כוללת קורס בשיטור מטעם משטרת ישראל, אשר מעניק למתנדבים סמכויות שיטור, ובנוסף, קורס השלמה מקצועי של העמותה, המעניק להם את הידע הדרוש לפעול בתחום. בעקבות דיווחים על התעללות או על אחזקה רשלנית של בעל חיים, יוצאת ניידת ובה שוטרים שלנו לשטח ומטפלת במקרים המדווחים. יחידת משמר בעלי החיים פועלת באזור השרון ונותנת מענה לתושבי כפר סבא, רעננה, הוד השרון, גוש תל מונד ולאחרונה גם בנתניה, פתח תקווה, ראש העין וכל המושבים בסביבה.
 
במסגרת הפעילות המשטרתית מקיימת היחידה גם פעילות הסברתית בבתי ספר יסודיים ובחטיבות הביניים. בפעילות זו נחשפים התלמידים ליחידה ולפועלה ומתחנכים לאהבת בעלי חיים וכיבוד זכויותיהם. יחידה זו מהווה תקדים היסטורי במדינת ישראל בכל הקשור לזכויות בעלי החיים ומהווה "פיילוט" ארצי אשר על פי מידת הצלחתו, יועתק לערים נוספות ויביא בסופו של דבר להקמת יחידות להגנה על בעלי חיים בכל רחבי הארץ. 
  
מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: