כלב משותק מסתדר עם קצת עזרה מהחברים

ארה"ב, ארקנסו: נצחון הנפש על הגוף. נפשו של כלב משותק לא נופלת אודות לחבריו המפעילים אותו גופנית ומעודדים אותו רוחנית… ציינו שהחברים האלו הם בעלי חיים אחרים?

לייד איבד את אמו בגיל 10 שבועות ובהתחלה נראה נורמלי, אך לאחר זמן קצר הוא הפך להיות משותק בלי שום הסבר. הווטרינרים משערים שהשיתוק שלו נגרם עקב תקלה במערכת החיסונית שלו, אך אינם יכולים לקבוע את זה בוודאות. לאור השיתוק בלייד קיבל פיזיוטרפיה מתמדת לרגליים שלו שהמשיכו לגדול ככל השהזמן עבר, בכדי למנוע את הניוון שלהם.

 
אף על פי שהשיתוק היה יכול לפגוע בקלות בבריאותו הנפשית של הכלב, החשש שזה יגרם מעולם לא צף על פני השטח משום שהחיות האחרות במקלט ארחו לו חברה בזמן שהוא גדל מגור לכלב בוגר (כיום בן 3) – וכל זה בזמן שהוא שוכב על הריצפה. לדברי ג'ניס האישה שמספקת לבלייד את הטיפול המסור בעלי החיים האחרים במקלט מגיעים אליו, מספקים לו חברה ומשחקים איתו מרצונם החופשי.

 
ג'ינס ניהלה יומן תמונות של בלייד מאז היותו גור ועד היום, אשר מתעד את הפעילות שלו עם החיות אחרות. בתמונות ניתן לראותכלבים האחרים משחקים איתו במשחקי משיכה ואת כל שאר החיות בינהן שפנים, עופרים ואף גדיים מתכרבלים איתו ומספקים לו חברה. לדברי ג'ניס בלייד משתף פעולה עם מאמצי השיקום שלו ואף על פי שהרגליים האחוריות שלו נמצאות בזווית מאוד בעייתית הם לא מסבות לו שום כאב.
 
 
תוכלו לקרוא עוד על בלייד ולראות תמונות נוספות שלו ושל החברים שלו בפייסבוק שלו.
מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: