מת הספרינגר ספניאל ששבר את השיאים במציאת פצצות

אפגניסטן, מחוז הלמנד: רב טוראי ליאם טסקר בן ה- 26 וכלבו תיאו בן 22 חודשים, נתקלו באש חיה שנורתה לעברם במחוז הלמנד שבאפגניסטן. ליאם (שבמקור הגיע מסקוטלנד) נורה למוות ותיאו נפטר מאוחר יותר מהתקף לב בבסיס האם.

רב טוראי ליאם טסקר, התגייס לצבא בשנת 2001 כמכונאי רכב אך כעבור 6 שנים, בזכות תשוקתו הגדולה לכלבים, העביר אותו הצבא לחיל הווטרינרי המלכותי. תיאו נתרם לצבא על ידי אחד האזרחים, והיה במהלך החודשים האחרונים באפגניסטן תחת התפקיד – איתור פצצות ונשקים קלים מתוצרת ביתית. שירותו הוארך משום שהצטיין בתפקידו. האימון של תיאו ארך כ- 15 שבועות שבמהלכם הם למדו לעבוד כצוות ולחזק את הקשר בינהם. 
  
בחודש שעבר, כשרואיין ליאם לעיתונות בעקבות ההצלחה הכבירה של תיאו באיתור הפצצות, העיד כי לא ידע כלל על קיום החיל הווטרינרי עד שאחד מחבריו הראה לו קטעי ווידאו של כלבים בעבודה." אני אוהב את העבודה שלי עם תיאו, יש לו אופי מעולה ואף פעם לא נמאס לו. אין לו את הסבלנות לחכות בשביל לצאת החוצה ולעשות את העבודה שלו – ושום דבר לא יעצור אותו מלבצע אותה". אמר ליאם באותו הראיון.
 
ביום שלישי האחרון, יצאו השניים כחלק מכוח משימה פעולה צבאית במחוז הלמנד. תפקידו של תיאו היה לרוץ לפני כל החיילים, להריח ולגלות כמה שיותר מטעני צד, פצצות ונשק קל – להתריע בפני החיילים וע"י כך להציל את חייהם. אך במהלך המשימה התחיל קרב יריות שמהלכו נורה ליאם ומת. לאחר שגופתו הוחזרה לבסיס, מת גם תיאו משברון לב (לדעת כל החיילים). מותו של ליאם מעלה את מספר ההרוגים של הצבא הבריטי באפגניסטן ל- 358 מאז 2001.
  
בנוסף לדברי ההספד שנאמרו על תיאו, ציין שר ההגנה הבריטי גם את תיאו: "רב טוראי ליאם טסקר וכלבו תיאו הצילו אינספור חיילים ממוות, ועל כך אנו אסירי תודה לנצח."
מודעות פרסומת

תגובה אחת

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: