כלב נשך ילד, הבעלים מסרב להסגירו לשירות הווטרינרי

מאת: טלי בנדו לאופר, nrg מעריב.

כלב נשך ילד בשכונת אושיות ברחובות, ונוכח חוסר היענות מצד הרשויות נותר ללא טיפול. המקרה התרחש לפני שבועיים. הילד כבן עשר שיחק עם חבריו בגינה, כאשר כלב קשור בגודל בינוני רץ לעברו ונשך אותו בירך. 
אביו של הילד הוזעק מבית הכנסת בו היה באותה שעה וביקש את פרטי בעל הכלב. הבעלים, שלדברי האב היה אדיש מאוד ולא מודאג מכורח הנסיבות, נתן לו את שם הרחוב בו הוא מתגורר והלך. 
הורי הילד פנו לממר"ם שם חבשו את רגלו, אך מעבר לכך הילד לא טופל בטענה כי יש לבדוק את הכלב וכך יידעו האם וכיצד לטפל בילד הננשך. הורי הילד לא ידעו כמה ארוכה הולכת להיות הדרך לטיפול בבנם. למחרת פנו למשרד הבריאות, ממנו נשלחו למכון הווטרינרי בו הדגישו בפניהם את חשיבות הסגרתו של אותו כלב, כדי שיידעו מהו סוג הטיפול שהילד יצטרך לעבור. 
הורי הילד הצליחו לאתר את ביתו של בעלי הכלב, שסירב לטענתם לפתוח את הדלת, והם מבעד לדלת סגורה הסבירו כי יש לבדוק את הכלב בדחיפות. שלושה ימים לאחר המקרה פנתה המשפחה למשטרה, אך זו לא ממש סייעה. 
  
הילד נמצא בטראומה נוראית 
  
למחרת חזרו למקום אב הילד מלווה בווטרינר העירוני. הווטרינר השתכנע כי הכלב הנושך אכן נמצא בבית בעליו נוכח נביחותיו הרמות, והתקשר אל קצין במשטרת רחובות. אך בעל הכלב המשיך להתל בכולם, אמר "הכלב מת", "הכלב אצל הסבתא", והלכה למעשה הכלב לא נבדק. 
בעיריית רחובות אמרו השבוע, כי "נשלחה הודעה מטעם משרד הווטרינר לבעלי הכלב לצורך הסגר הכלב, וזו לא זכתה למענה מצד בעלי הכלב. מאחר שהכלב לא הגיע להסגר, התייצבו הווטרינר ופקח מטעמו בבית בעלי הכלב אך זה סירב לפתוח את הדלת והוזמנה משטרה למקום. 
לאחר הגעת המשטרה, נעשה חיפוש בבית בעלי הכלב ובדירה סמוכה אולם הכלב לא נמצא. הוגשה תלונה במשטרה על ידי הווטרינר העירוני על אי הסגרת הכלב כנדרש בחוק, ונכון לרגע זה הנושא נמצא בטיפול המשטרה". 
לפי המכון הווטרינרי, מדובר בכלב שלא חוסן משנת 2005 ולכן מהווה סכנה לבריאותו התקינה של הילד. "מדובר בילד שאוהב חיות וכרגע הוא מפחד מאוד ונמצא בטראומה נוראית", אומרת אמו. 
רק באמצע השבוע, לאחר שנודע כי כתבה בנושא עומדת להתפרסם, נלקח בעל הכלב למתן עדות במשטרה ואמר כי אין לו מושג היכן נמצא הכלב. בתום עדותו שוחרר. 
"במשטרה אומרים לנו שזהו, אין להם מה לעשות יותר, ואנו תוהים מה היה קורה אם היה זה ילד שלהם. אנחנו חסרי ישע מול המערכת, יש לנו ילד שאין לנו מושג האם הוא נגוע במשהו או לא וזה מצב קשה ומטריד. הווטרינר העירוני עזר לנו רבות ואנו מודים לו, אבל כל השאר לא מושיטים לנו עזרה כמו שהם אמורים לעשות". 
מהמשטרה נמסר בתגובה: "התקבלה תלונה ונפתח בנדון תיק חקירה. החשוד הובא לתחנה ונחקר תחת אזהרה, שוטרים אף ערכו חיפוש בביתו אולם הכלב לא נמצא. בימים הקרובים יגובשו הראיות נגד החשוד. כל הנוגע לטיפול בכלב הינו באחריות הווטרינר העירוני".

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: