טולדו הורידה את גזע הפיטבול מרשימת הגזעים המסוכנים

החוק החדש בטולדו מתמקד בעיקר על התנהגות הכלב ופעולות הבעלים – ואינו מתייחס לגזע בכללתו כמו רוב החוקים בעולם.

בחודש אוקטובר שינתה העיר טולדו שבספרד את חוק הכלבים המסוכנים שלה, שהגדיר שמשק בית לא יכול להחזיק יותר מכלב אחד הנחשב כלב מסוכן ובמקום להתמקד בגזע הכלב מתמקד החוק החדש בהתנהגות הכלב ובפעולות שהבעלים נוקט.

 
"היו מקרים רבים בהם הושמדו כלבים בעיר רק בשל המראה שלהם, בלי להתחשב כלל באופי ובהתנהגות שלהם." אמר ג'ון מנכ"ל החברה לזכויות האדם בטולדו. בנוסף הוא הציע שהשינוי בחוק של טולדו יהווה דוגמה למדינה כולה.

 
מאז 1987 הגדיר החוק במדינה שכלב מסוכן נחשב כלב אשר הרג או פצע אדם ללא כל התגרות מצד האדם או הרג כלב אחר, או שהוא מגזע "פיטבול". בעלות על כלב כזה גררה אחריה מגבלות רבות על הבעלים.

 
בדיון על החוק החדש, חלק מחברי הוועדה התמקדו בעיקר על המראה של הפיטבול, אולם חברים אחרים ציינו בוועדה את האופי הכללי של הפיטבול והראו שגזעים אחרים כמו צ'יוואווה והפומרניין נושכים לעיתים קרובות יותר מאשר הפיטבול.  
קרלטון מחברי הוועדה שאל: "האם יתכן שבשל גודל הכלב וחוזק שרירי הלסת שלו הוא יחשב כלב מסוכן?"
דניון מתומכי הפיטבול בוועדה ענה לו: "אם מגדלים ומחנכים אותם באופן הנכון, הסיכוי שיתקפו נמוך יותר מכל גזע אחר. ואתה צודק, אני מעדיף להנשך על ידי צ'יוואוה אכזרית מאשר פיטבול אבל לא הייתי אומר שבגלל זה הכלב מסוכן."
מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: