כלב הציל את חיי בעליו על ידי אכילת הבוהן שלו

ארה"ב, מישיגן: כלב אכל את הבוהן המזוהמת בזמן שבעליו היה חסר הכרה – ובכך מנע את התפשטות הזיהום והציל את חייו.

כלבים שנושכים בדרך כלל לא קוצרים שבחים, אבל במקרה של קיקו – כלב מסוג ג'ק ראסל טרייר כבן שנה הנשיכה מוגדרת כמצילה חיים.

 
הסיפור של ג'רי, גבר בן 40 התחיל לפני כמה חודשים כאשר הוא התחיל להוריד חלקי עור מתים מהבוהן שלו בעזרת סכין, אך לא נתן לכך משמעות מיוחדת. כשהימים עברו, הבוהן התחילה להתנפח וגם להפיץ ריח רע ברמה כזו שהוא לא יכל לנעול נעליים פתוחות יותר."מאוד התביישתי בזה, ותמיד ניסיתי להסתיר אותה" הוא אומר, " וכשאני מסתכל לאחור, בכל פעם שהייתי הולך לחברים הכלבים שלהם היו מריחים לי את הנעל".
 
לאחר שאחיו של ג'רי נפטר ממחלת הסכרת, הוא נאלץ לקבוע תור לבדיקת גילוי המחלה בבית החולים – אך תמיד דחה את הבדיקה משום שחשש מתוצאותיה. "הוא היה מאוד לחוץ מהבדיקה." אמרה אישתו רוזי שהיא אחות מוסמכת בהכשרתה. "אז לפני הבדיקה הוא הלך להפיג את הלחץ על ידי שתית אלכוהול." רוזי החזירה אותו שיכור הביתה, והוא איבד הכרה בחדר השינה שלהם. כאשר התעורר גילה ג'רי את קיקו יושב ליד הרגל שלו, כשהבוהן שלו נעלמה ושליד הרגל שלו יש שלולית דם גדולה.  "הוא בטוח אכל אותה", אמר ג'רי,"משום שחיפשנו את הבוהן בבית ולא הצלחנו למצוא אותה." 
הוא קרא בבהלה לאישתו וזו החישה אותו לבית החולים שם בחנו את הגדם ואישרו שהבוהן שלו אכן הייתה בדרגת זיהום 2, והייתה צריכה לעבור כריתה בכל מקרה לפני שהזיהום יתפשט לכל הרגל ולגוף בכלל.
 
בבדיקה לגילוי מחלת הסכרת גילו שרמת הסוכר שלו בגוף גבוהה עד כדי סיכון חיים – בעוד שלאדם רגיל רמת הסוכר נעה בין 120-80, תוצאות הבדיקה הראו שרמת הסוכר של ג'רי הייתה 560. "זה מסביר מדוע הוא לא התעורר כאשר הכלב אכל לו את האצבע", אמר הרופא המטפל, "כל אדם רגיל – אפילו אם הוא צרך הרבה מאוד אלכוהול היה מתעורר לאור כאב שכזה"

 
לרוב לאחר מקרה נשיכה חמור שכזה, הכלב היה מורדם. אך לאור נסיבות לא ירדימו את הכלב. על פי חוק הוא נשאר עדיין בהסגר עד לגילוי של מחלת הכלבת, אם לא יהיו כאלו יוחזר לביתו.

 

מודעות פרסומת

תגובה אחת

  1. […] המקרה הזה מזכיר מאוד את המקרה של ג'רי והכלב שלו קיקו ממישגן ארה"ב לפני שנה וחצי. גם אז הכלב – מגזע ג'ק ראסל – אכל לבעליו את אצבעות הרגליים ועל ידי כך אף הציל את חייו. תוכלו להזכר בסיפור בכתבה שפורסמה באתר זה לפני שנה וחצי: כלב הציל את חיי בעליו על ידי אכילת הבוהן שלו […]

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: