הסיבה לחסימת הקיבה של הכלבה: ברווז גומי

סקוטלנד: ווטרינר הוציא בניתוח, ברווז גומי שבלעה כלבה מסוג פיטבול לפני 9 חודשים.

כלבה מסוג פיטבול העונה לשם ג'סמין בלעה ברווז גומי שנשאר בקיבה שלה 9 חודשים. הכלבה בת השבע לא גילתה סימני מחלה מיד, אך מצבה החל להידרדר לסכנת חיים כאשר הצעצוע חסם את הקיבה שלה.
 
ניקולה בת ה- 29 בעליה של ג'סמין אמרה : "ברווז הגומי הוא אחד צעצועי האמבטיה האהובים עלי, אבל לא הצלחתי למצוא אותו כבר המון זמן, ראיתי שג'סמין אהבה לשחק איתו משום שהוא צפצף בכל פעם שהיא נגעה בו. אבל לא קישרתי שהיא בלעה אותו. אני לא מאמינה שהוא היה בתוכה כל הזמן הזה. היא לא גילתה שום סימני מצוקה או מחלה – חוץ מהימים האחרונים."  ג'סמין החלה להקיא לעיתים קרובות, הפסיקה לאכול ונדמה שירדה במשקל. באותו הזמן התקשרה ניקולה לווטרינר. ברגע שהווטרינר ראה את תצלומי הרנטגן הוא החיש את הכלבה לניתוח שארך שעה שבו הוציא את הצעצוע – בזמן הזה הצעצוע כבר עבר מהקיבה למעי. 
  
הווטרינר קייסי שביצע את הניתוח אמר: " כלבים משתמשים בפה שלהם בשביל לחקור את העולם לא רק לאכול. לפעמים שתי הפעולות האלו מתבלבלות להם והם יכולים לבלוע חפצים בטעות. זאת הסיבה שמאוד חשוב להרחיק צעצועים וחפצים קטנים מסביבת הכלב כאשר הוא לא תחת השגחה. כאשר הצעצוע היה בקיבה שלה היא לא גילתה שום סימנים מיוחדים ולכן חשבנו שהיא בסדר, אך ברגע שהוא עבר למעי הוא החל לחסום את הגישה לעיכול מזון – דבר שיוצר בעיות רבות. אם הבעלים היו ממתינים שבוע – הכלבה ככל הנראה הייתה מתה". הכלבה התאוששה במהירות מהניתוח וכעבור כמה ימים כבר הייתה על הרגלים. ניקולה הוסיפה: "אהיה זהירה יותר בעתיד- ולא אשאיר צעצועים שהכלבה יכולה לבלוע כאשר אני לא יכולה להשגיח עליה.
מודעות פרסומת

תגובה אחת

  1. […] על דברים הזויים שכלבים מצליחים להכניס לפה ולאכול כמו ברווז גומי, גרביים ואפילו איברים חיים של בני אדם בהונות […]

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: