גור הכלבים נשך? יעבור לבידוד בבית, לא להסגר

מאת: שמוליק חדד, mynet.

בצעד יוצא דופן קבעה שופטת בית משפט השלום באשקלון נגה שמואלי–מאייר שגור כלבים שנשך לא יישלח לכלביה העירונית, אלא למעין "מעצר בית" בפיקוח וטרינרי. הסיפור החל כשלפני מספר ימים נשך גור כבן כשלושה חודשים, גיל בו צומחות שיני הכלבים והם נוטים לנשוך לא מתוך תוקפנות אלא בניסיון להפיג את הכאב, קרוב משפחה של הבעלים שלו.לאחר שהננשך נבדק, הגיעו נציגי המחלקה הווטרינרית אל בעלת הכלב, וביקשו על פי החוק לקחת את הגור להסגר. כל ניסיונותיה של בעלת הכלב להסביר כי מדובר בגור קטן שעלול למות בכלביה העירונית עלו בתוהו. בשל כך החליטה לפנות לבית המשפט ולשטוח את טענותיה.

  
בעלת הכלב צירפה מסמכים המעידים על הסיכון הרב לגור המועבר לכלביה העירונית, בין היתר את הסיכוי להידבק במחלות מסוכנות. השופטת מאייר אמרה כי על פי החוק לפקודת הכלבת "בעליו של בעל חי שנשך אדם חייבים תוך 24 שעות מעת הנשיכה לקחת את בעל החיים למאורת הבידוד הקרובה ביותר". אלא שלדבריה, בית המשפט כבר פסק כי מטרתו הבסיסית של החוק פקודת הכלבת "הינה לבודד את הכלב הנושך. זאת לתקופה שיש בה כדי לוודא שהכלב אינו נגוע במחלת הכלבת ומשמטרה זו יכולה להיות מושגת באמצעים פוגעניים פחות בכלב – אל לבית המשפט להשתעבד למילותיו של החוק". לדבריה הפעם מדובר במקרה יוצא דופן. "נסיבותיו המיוחדות של המקרה שלפני, לפיהן מדובר בכלב שהינו גור בן שלושה חודשים, שישנו חשש שידבק במחלות שונות היה ויבודד במכלאה העירונית, מצדיקות לטעמי סטייה ממילות החוק". לפיכך השופטת נעתרה לבקשה, והגור ישהה בבידוד, אבל בביתה של בעליו, תחת השגחתה ותחת התחייבות כספית שתחתום עליה, לפיה לא תעבור עבירה דומה במשך שנתיים. "זאת ועוד הנני מורה כי המבקשת תערוך לכלב תצפיות ובדיקות נדרשות באמצעות הווטרינרית אשר תעבירן לווטרינר עירוני הד"ר גדי שרביט בתוך עשרה ימים", קבעה השופטת.
  
מעיריית אשקלון נמסר בתגובה: "מאחר והכלב נשך אחד מבני המשפחה, הוצא צו להסגרתו למשך עשרה ימים כמתחייב מפקודת הכלבת. זאת, לצורך בדיקה באם הוא נגוע בכלבת. בעלת הכלב הגישה לבית המשפט באשקלון בקשה לביטול צו ההסגרה. החלטת בית המשפט קבעה כי במקום הסגרתו של הכלב הוא ישהה בבידוד בביתה של בעליו למשך עשרה ימים, תחת השגחתה של וטרינרית. מבין שיקולי בית המשפט היה גילו הצעיר של הכלב, סך הכל בן שלושה חודשים".
מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: