חשד להתעללות בכלב בבסיס של צה"ל

מאת: ארז ארליכמן, ynet.

חשד להתעללות בכלב בבסיס במוצב הר חריף, סמוך לגבול מצרים. תלונה שהגיעו לידי עמותת "תנו לחיות לחיות" בתחילת החודש על ידי חייל מילואים, מעלה חשד להתעללות חמורה בכלב כנעני בן כשנתיים, שנמצא משוטט בשטח הבסיס. החייל שביקש לשמור על שמו וזהותו בסוד, סיפר במכתבו לעמותה כי מדובר בסדרה חוזרת ונשנית של מעשי התעללות בכלב צעיר המשוטט ברחבי הבסיס. "זהו כלב טוב שלא עשה רע לאף אחד. ראיתי איך "אנשים טובים" גומרים אותו ומתעללים בכלבלב הקטן והמסכן", כתב.
  
לדבריו, במקרה אחד חייל מילואים דרך על גבו של הכלב וגרם לו לצליעה. במקרה שני, חייל אחר "רדף אחריו בכל הבסיס עם אבן ענקית, ללא שום סיבה, עד שלכלבלב לא היה יותר כוח לברוח". החייל טוען כי ראה את תקרית ההתעללות בה הושלכה אבן על הכלבו, שנפגע ו"השמיע קולות של סבל ונאנק מכאבים, אחרי זה הוא בקושי רץ, צולע ושותת דם בכל רחבי הבסיס". עוד ציין החייל, כי למרות שסיפר זאת לקצונת הבסיס הוא לא זכה לשיתוף פעולה. 

מבוהל מאוד ורזה

  
עם פרסום המקרה, החלו להתארגן מספר פעילים למען בעלי חיים כדי לנסות ולחלץ את הכלב. צמד פעילות הדרימו עד לבסיס הצבאי ובסיוע החייל, הצליחו ללכוד את הכלב ולהבהילו לטיפול רפואי. צוות המטפלים במרפאתו של ד"ר איל נחמיאס, מהמרכז הוטרינרי בעמק חפר, מספרים כי הכלב הגיע מבוהל מאוד ורזה. "הוא גילה תוקפנות שנובעת מפחד, לא סמך על אנשים ורק באמצות מוט לכידה אפשר היה להחזיק אותו כדי להעניק לו טיפול רפואי, מאחר שהפרווה שלו היה עמוסה בפרעושים", אומרים אנשי הצוות. "מספיק היה להביט אליו או לנסות לגעת בו והוא היה מתמלא בפחד ואף מנסה לנשוך. רק אחרי שהוא קיבל תא משלו עם שמיכה, הוא נרדם למספר שעות". לדבריהם, הכלב סירב בתחילה לאכול או לשתות, ורק לאחר שבילה לילה במרפאה והתאושש, הוא שוחרר להמשך שיקום בחוות הכלבים בצומת רופין, בסיוע של עמותת "המלאכים של רקסי", ואף זכה לשם חדש "מורי". "הוא עדיין מפוחד ורק ברגע שיתחיל להתרגל לנוכחות בני אדם, נוכל למצוא לו בית מתאים ומנוסה. כרגע הוא מפחד במיוחד מגברים ומחפש לעצמו שקט מבני אדם", אומרת שרון חלבי מעמותה. בסיוע של מטפלות ההתנהגות, נגה רונן ונעמי דוד, המגיעות מדי יום כדי לטפל בו, מקווים כי מצבו ישתפר והוא יהיה בר אימוץ בשבועות הקרובים. 
  
מדובר צה"ל נמסר כי הם טרם קיבלו את פרטי המקרה. "אנו פונים פעם נוספת לעמותת "תנו לחיות לחיות" בבקשה להעביר לידינו את פרטי המקרה על מנת שנוכל לברר עד תום את האירוע. לא ברורה לנו העובדה שהארגון בחר להשאיר את הפרטים אצלו מבלי לאפשר לנו לבדוק את הנושא לעומק ולהגיע למסקנות הראויות". 
מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: