הוכח מדעית: כלבים חכמים יותר מחתולים

לאחר מיליוני שנים של אבולוציה ומאות שעות לימוד אקדמיות, פסק הדין הוא: כלבים חכמים יותר מאשר חתולים. 
חוקרים באונברסיטת אוקספורד שבאנגליה (האקדמיה הלאומית למדעים) פרסמו דו"ח שעל פיו בעלי חיים חברתיים מאוד צורכים יותר משאבים מהמוח שלהם מאשר בעלי חיים מבודדים. על פי הדו"ח מוח הכלבים גדול יותר ביחס לגודל שלהם מאשר של חתולים."האבולוציה של בעלי חיים חברתיים גרמה למוח שלהם לגדול באופן בקצב מואץ יותר מאשר מינים בודדים" אמר מחבר הראשי של המחקר ד"ר סוזן שולץ. "הנושא מצביע על כך ששיתוף פעולה, ותאום בין הפרטים בחברה (פעולות אשר נדרשות מבעלי חיים חברתיים) מאתגרים מאוד לאורך זמן כך שיונקים מסויימים פתחו מוחות גדולים יותר כדי שיוכלו להתמודד עם הדרישות החברתיות" . 

מחקר נעשה על 500 מינים שונים של בעלי חיים, מיונקים החיים כיום ועד למאובנים שנמצאו. במחקר נמצא שלאורך הזמן המוח של הקופים גדל הכי הרבה, אחריהם מוחו של הסוס, הדולפין, הגמל והכלב. לעומת זאת באותה התקופה מוחם של המינים המבודדים יותר (כמו צבאים, חתולים, קרנפים ועוד) גדל הרבה פחות.לפני שבוצע המחקר הזה, האמינו המדענים שמוחם של כל היונקים גדל באופן שווה לאורך הזמן, אך שולץ אמר שלאור התוצאות המדענים האובלוציוניים יצטרכו לשקול מחדש את התורה שלהם. 

פרופסור רובין, ממשתפי הניסוי אמר : "מדהים לגלות כי גם לחיות אשר יצרו קשר עם בני האדם כמו חתולים, יש מוח קטן יותר מלסוסים או כלבים בגלל חוסר הסוציאליזציה שלהם.

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: