זימבבואה: תביעה בסך 30,000$ בשל נשיכת כלב

הכומר ג'סטין שסובל מיד שבורה לאחר ההתקפה, תובע את אלטון בעל הכלבים בשל נכות ואובדן נוחיות בחיים. על פי כתב האישום, שני הכלבים תקפו את ג'סטין בזמן שעשה פעילות ג'וגינג באזור השעה 0600 בבוקר בחודש פברואר השנה.
הוא טוען ששני הכלבים זינקו מחצר ביתו של אלטון ותקפו אותו, בעקבות ההתקפה הוא נפל, שבר את ידו וסבל מחתכים עמוקים בשל נשיכות הכלבים. הוא אושפז בבית חולים למשך 5 ימים בהם עבר 2 ניתוחים ביד לפני שגיבסו אותה. " מומחה אורטופדי שבדק אותי קבע לי 25% נכות לכל החיים" הוא אמר. הוא טוען שהוא עדיין עובר טיפולים פיזיוטרפיים וסכום ההוצאות הרפואיות שלו עומד כרגע על 7,561.7 $ . עוד הוא ציין שהוא יוכיח בפני בית המשפט שאלטון התרשל באבטחת הכלבים שלו. "הוא ידע שהכלבים שלו מרושעים ואין להם בעיה לנשוך זרים, אך עדיין התרשל להבטיח ששער חצרו סגור ונעול. הנאשם נכשל בנקיטת הצעדים המבטיחים מעבר חוקי ובטוח מכל תקיפה אפשרית על זרים בקרבת החצר שלו." אמר ג'סטין.

  
עם זאת, אלטון מכחיש כל אחריות וטוען שג'סטין התרשל משום שהיה אמור להיות מודע היטב לאופי הבתים באזור ושהבית שלו מוגן על ידי כלבים.  "כאשר הוא ראה את השער פתוח היה עליו לאט את קצב, וללכת לאט ליד החצר עד לסוף השטח. כל כלב היה מתפתה, זה הטבע שלהם לרדוף אחר חפצים נעים. הכלבים לא נהגו בניגוד לטבע שלהם." אמר אלטון בנוסף לטענותיו שתאור הנזקים שנגרמו היה מנופח מידי.

  
על פי החוק בזימבבואה (וברוב המדינות), בעלי הכלבים אחרים באופן ישיר לפעולותיהם הן במישור הפלילי והן באזרחי.
לאפשר לכלב להסתובב בציבור ללא שליטת אדם הינה עבירה. הכלבים העירונים צריכים להיות לכל הפחות מוחזקים בשטח הבית של הבעלים אלא אם הם תחת שליטה ישירה של הבעלים. על פי החוק האזרחי, בעל הכלב יכול להתבע על כל פעולה של הכלב שלו, גם אם זה בשטח של הבית שלו. אף על פי כן בתי המשפט לרוב עושים הבחנה בין המקרים שקרו בתוך שטח הבית ובין מקרים שקרו מחוץ לשטח הבית. סביר להניח שבתביעה זו בית הדין יגע יותר בנזקים שנגרמו ולא באחריות הבעלים, אף על פי שהנזקים נגמרו כתוצאה ישירה מאותה האחריות.
מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: