כלבים משוטטים צדים יעלים וצבאים

מאת: שמעון איפרגן, nrg מעריב

כלבים משוטטים, שננטשו על ידי בעליהם, נאלצים לצוד צבאים ויעלים כדי לשרוד. מדובר בתופעה חדשה שבה נתקלו לאחרונה פקחי רשות הטבע והגנים באזורים שונים בנגב. מתברר, שמדובר בלהקות של כלבים שרובם ננטשו על ידי בעליהם או ברחו מרועי צאן בדואים שהתעמרו בהם והתגלגלו לאיזור שדה בוקר ופתחת רפיח. 
להקות הכלבים מתנהגות כמו זאבים לכל דבר ועניין. הם מבצעים מארבים ומחלקים את השלל ביניהם. בין קורבנות הכלבים ניתן למנות שפנים, ארנבות, עכברים, נחשים, חוגלות, חוברות וגם, כאמור, יעלים וצבאים.
 
בסוף השבוע שעבר הפקחים נדהמו לגלות כלב משוטט שצד סמוך לשדה בוקר יעל שעמד על אחת הגבעות באיזור. במקרה אחר כלבים משוטטים באיזור פתחת רפיח טרפו צבי. "הכלבים פשוט ציידים מדהימים", גילה מנהל מרחב צפון ברשות הטבע והגנים, עזרא ששון. "הם טרפו צבי ויעל, דבר שלא אופייני כלל לכלבים, אבל בטבע כדי לשרוד הם יאכלו הכול". 
החקלאים בנגב המערבי והמזרחי מדווחים על להקות הכלבים האימתניות המסכנות אותם ומשבשות להם את העבודה בחממות ובשדות. במועצה האיזורית אשכול מטפלים בתופעה, בינתיים לא בהצלחה מרובה. "זו תופעה בעייתית מאוד", טוענת ענת חפץ, חברת קיבוץ נירים שבנגב המערבי, "להקות הכלבים מטילים את אימתם על החקלאים ויש כאלה שפוחדים לרדת מהטרקטורים מחשש שיינשכו על ידם. הפחד הוא שהכלבים יפיצו את מחלת הכלבת וייפגעו בבעלי חיים ובבני אדם".
  
הפקחים אינם יכולים להלחם בתופעת הכלבים המשוטטים. כזכור הפיץ המשרד להגנת הסביבה הוציא הנחייה לפיה אין לירות בכלבים מבלי לברר קודם לכן האם הם חולים או קיים חשד שהם נגועים בכלבת."בגלל ההנחייה הזו נטרפים חיות נדירות כמו הצבי והיעל, וחבל שידינו כבולות בעניין הזה", הסביר פקח ותיק.
מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: