לולה שבה הביתה: ממחנה הפליטים – להתנחלות

מאת: חנן גרינברג ynet.

מה לא עושים בשביל חברו הטוב של האדם? לולה, כלבת לברדור טיפולית, נמלטה שלשום לפתע מביתה בהתנחלות בית-אל, חצתה את הגדר – ונכנסה הישר אל תוך מעמקי מחנה הפליטים ג'ילזון הסמוך. מנגנוני הביטחון הפלסטינים נרתמו לסייע להשיב אותה לבעליה, ובמבצע כמעט צבאי באופיו – הגיעו לבית שבו שהתה והחזירו אותה בריאה ושלמה לביתה. 

לולה היא כלבת לברדור טיפולית שהובאה במיוחד עבור נער בן 13 הסובל ממוגבלויות, בנו של אסף ברוכי, שידוע גם כ"איש המבצעים" של עמותת הימין "עטרת כהנים". היא עברה הכשרה מיוחדת ומסייעת לנער הצעיר להתמודד עם מצבו, ובמהרה הפכה לחלק בלתי נפרד מהמשפחה כולה. "הבן יצא לטייל עם הכלבה, ומסיבה לא ברורה היא רצה לכיוון הגדר", שיחזר ברוכי. "בהתחלה לא ייחסנו לזה הרבה חשיבות כי היינו בטוחים שהיא תשוב – אבל זה לא קרה. דאגנו לה מאוד. התחלתי לברר באמצעות חברים ומכרים היכן היא והבנו שהיא בבית פלסטיני. אפילו שמענו נביחות שלה בלילה". 

שעות ספורות אחר כך הוא הצליח לאסוף פרטים מדויקים על מקום המצאה והעביר אותם למשטרה, בבקשה שיסייעו לו להשיב את הכלבה האהובה. פרטי המקרה הועברו לאנשי מת"ק (מפקדת התאום והקישור) רמאללה, שיצרו קשר עם עמיתיהם בצד הפלסטיני כדי להשיב את לולה הביתה. "העברנו מסר למנגנוני הביטחון הפלסטינים שמיד נענו לסייע לנו בסוגיה ההומניטרית הזאת", סיפר סגן-אלוף יוסי שטרן, מפקד המת"ק. "זה לא דבר מובן מאליו, שכן כוח של צה"ל לא היה נכנס סתם כך למחנה פליטים פלסטיני. גם עבור המנגנונים זאת משימה שצריך רצון כדי לבצע אותה, והם ובמקרה הזה, כמו בעבר, הם נרתמו לכך באופן מוחלט". כעבור זמן קצר, הגיעו לג'ילזון שני רכבי סיור פלסטינים ובהם שלושה קצינים ועשרה שוטרים חמושים, חלקם דוברי עברית. הם הגיעו לבית שבו הייתה לולה וזיהו אותה, ויחד עם כלב נוסף – הביאו אותה אל מחסום בית המשפט הסמוך. בין לבין, הם פנו לכלבה בעברית כדי שתתן בהם את אמונה ותתלווה אליהם. "כשראינו את הכלבה יוצאת מהרכב ורצה לעבר בעליה, כולם שמו לרגע בצד את האידיאולוגיה והתחושות ופשוט התרגשו", סיפר שטרן ל-ynet. "זאת הייתה תמונה מאוד מרגשת כשהכלבה קפצה על בעליה. גם חלק מהחיילים שהיו שם התלהבו מאוד וצילמו את האירוע".

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: