4.5 חודשי מאסר לבריטי שחנק כלב למוות

כשנכנס גארי פאלמר, פקח האגודה המלכותית למניעת התאכזרות בבעלי חיים (RSPCA) בבריטניה, לדירתו של תושב דרלינגטון באפריל השנה, הוא נחרד לגלות לא רק זוהמה ולכלוך רב אלא כלב ששוכב על הרצפה, ללא רוח חיים. הלסת של הכלב הייתה קשורה באמצעות נייר דבק וכבלים.

בשבוע שעבר הגיע מקרה ההתעללות הקשה לסיומו, לאחר שבית המשפט המקומי גזר עונש מאסר על פול הינטון, תושב העיר בן 35. הינטון הורשע בעבירות של הזנחה, גרימת סבל, ואלימות שהביאה למותו של הכלב. הוא נשלח לכלא ל-4.5 חודשים וכן נאסר עליו לגדל חיות מחמד כל חייו. לאחר מציאת הכלב המת, הגישה האגודה תביעה פלילית נגד הינטון. על פי כתב האישום, הינטון, שגר בדירה שכורה אימץ את הכלב המשוטט מהרחוב. לטענתו. הכלב גילה אגרסיביות רבה ולכן הוא החליט לקשור את הלסת שלו בכוח באמצעות נייר דבק וכבלים, כדי למנוע פגיעה במשפחתו ובציבור. הוא הודה גם שהיכה את הכלב באכזריות והשאיר אותו לגסוס למוות בדירה הריקה. במשפט התברר שהכלב נותר בדירה במשך חודש לאחר שהינטון עזב אותה ועבר להתגורר מספר רחובות משם.

פאלמר, פקח האגודה סיפר במהלך עדותו מאז שראה את הכלב המת, הוא מתקשה לישון בלילות. "התכנון מראש של מעשה ההתעללות הופך אותו לאחר מהמקרים הקשים שטיפלתי בהם אי פעם", הוא אמר. "סביר להניח שהכלב לא הצליח להגן על עצמו או להזעיק אנשים לעזרתו על ידי גרימת רעש. זה היה מחזה מחריד".

בתום נתיחה לאחר המוות של הכלב, התגלה כי הוא סבל מהתקף לב כתוצאה מהאלימות שהופעלה נגדו, בנוסף לקושי בנשימה. על פי דו"ח הנתיחה, טוענים באגודה כי יתכן כי החשוד בעט או היכה את הכלב באמצעות מקל או כלי אחר בראשו ובשאר חלקי גופו.

הינטון הודה בבית המשפט כי הזניח את הכלב וגרם לו לסבל לא נחוץ, קשר אותו בכוח וגרם לו לטראומה פיזית. בשילוב של בעיות אישיות בחייו באותה עת, הוא ציין כי שכח שהשאיר את הכלב במצבו הנוכחי בדירה. לאחר גזר הדין, הינטון הגיש ערעור על העונש שנגזר עליו.

הכתבה מאת: ארז ארליכמן, ynet.

‎‎‎צילום באדיבות RSPCA.
מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: