בת 12 שזרקה כלבלבים לנהר לא תועמד לדין


הרשויות בבוסניה החליטו שלא להגיש כתב אישום נגד הנערה שתועדה בסרטון באינטרנט משליכה מספר גורי כלבים לנהר במדינה.

הסרטון הופץ באתר יוטיוב לפני כחודשיים ועורר סערה בעולם. בעקבות הפצתו החל מעין "מצוד" אחר הנערה ברחבי הרשת. מאמצי גולשים לאתר את זהותה של הצעירה זכו לסיוע מחברי קהילת 4chan, שכבר הצליחו בעבר לאתר זהויות של אנשים שתועדו מתעללים בחיות. גם בפייסבוק התנהל מצוד וירטואלי אחרי הנערה, ולבסוף הצליחו גולשים מיומנים לאתר את זהותה, ולהעבירה למשטרה.

בתחילת החודש שעבר עצרה משטרת בוסניה את הצעירה החשודה לחקירה. אמצעי התקשורת המקומיים דיווחו כי סבתה של הנערה אמרה לה להשליך את הגורים בני שלושה ימים לנהר. נראה כי היא האמינה כי זריקתם לנהר היא הפיתרון "הרחום ביותר" כדי להיפטר מהגורים, כך על פי הדיווחים.

על פי דיווחים שהתפרסמו השבוע באמצעי התקשורת בגרמניה, לאחר דיונים הוחלט במשטרת בוסניה שלא להעמיד את הנערה לדין מפאת גילה הצעיר. הרשויות קבעו כי גילה של הצעירה הוא 12 שנים, ולפיכך היא צעירה מדי כדי לעמוד בכתב אישום בגין התעללות בחיות. על פי החוק הבוסני אדם שנמצא אשם בהרג או מענה חיות ניתן לגזור עליו עונש כספי בלבד בסך של 5,000 עד 15 אלף אירו.

ההחלטה שלא להעמידה לדין מעוררת כעת סערה נוספת בקרב אוהבי בעלי החיים. בארגון PETA (אנשים למען טיפול אתי בבעלי חיים) אמרו כי ההחלטה של המשטרה שלא לנקוט נגדה בצעדים תשלח מסר לאזרחי בוסניה ולעולם כולו, כי כל התעללות והרג חיות למטרות הנאה במדינה הינן לגיטימיות ומקובלות על החוק.

"מליוני אנשים זעמו על פעולות הנערה בסרטון והם יהיו מאוכזבים באותה מידה על כך שהרשויות בחרו לקבור את ראשן בחול", אמרה אחת החוקרות הבכירות בארגון ל"דיילי טלגרף" באוסטליה.

 הסרטון המדובר –
הסרטון מכיל תכנים קשים של התעללות בבעלי חיים ולא מומלץ לצפייה של ילדים קטנים

http://www.liveleak.com/e/bb4_1283184704

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: