איך מונעים מכלבים ללעוס חפצים בבית

כאשר מוסיפים גור חדש למשפחה שלך, פעמים רבות נאלצים להתמודד עם כך שהוא לועס חפצים שונים ברחבי הבית. לעיתים, גם כלבים בוגרים לועסים ללא הפסקה.

זה יכול להיות מאוד מתסכל, כאשר בן המשפחה הפרוותי החדש שלכם מחליט להרוס נעליים, רהיטים, כרטיסי אשראי או חפצים אחרים, כאילו אלה צעצועי הלעיסה שלו. איך מונעים את זה? נאזרים בסבלנות, נוקטים בצעדים הבאים.

תהיו ערניים

בדיוק כמו שאתם עושים עם תינוקות, תמיד תפקחו עין על הגור או הכלב שלכם, כדי לזהות מראש מצבים בהם הסקרנות שלו גורמת לו להכניס דברים לפה. אתם לא תמיד יכולים להיות שם ולשים לב, אבל תשתדלו כמה שיותר לתפוס את הכלב "על חם".

תרחיקו חפצים מהכלב

אם אתם צריכים להשאיר את הכלב לבד, תעשו הכל כדי למנוע ממנו גישה לחפצים. הפתרון האידיאלי, הוא לסגור את הכלב באמצעות שער כלבים, כלוב ייעודי, ארגז וכו'.

גורים לרוב מתחילים ללעוס דברים כי הם לבד ומשועממים. במצבים כאלה, רבים מהם פשוט תופסים את הדבר הראשון שהם רואים, ומתחילים לכרסם ולהרוס. לכן, האזור שאליו מוגבל הכלב חייב להיות נקי מחפצים שהוא יכול ללעוס, פרט כמובן לצעצועים שלו. שימו לב שאתם מרחיקים אפילו דברים שנראים מחוץ להישג יד (או יותר נכון, כף).

זה כולל נעליים, צעצועים לילדים, פריטי לבוש (במיוחד גרביים ותחתונים), שקיות ניילון, פחי אשפה, ארנקים, תרופות, צמחים – כמעט הכל.

אם אתם לא סוגרים את הכלב, בהחלט מומלץ למנוע ממנו גישה לחלקים שונים בבית, על ידי סגירת דלתות החדרים. למעשה, זה עשוי לעזור גם אם אתם לא עוזבים את הבית.

תבחרו בתבונה צעצועים לכלב

תרכשו רק צעצועי לעיסה לכלבים, שעוצבו מתוך מחשבה על בטיחותם. צעצועים רבים כוללים חלקים, שמתפרקים בקלות ויכולים ולהפוך לסכנת חנק. כלב יכול בקלות לפתוח צעצועים מצפצפים רבים ולבלוע את הצפצפה.

שימו לב כי אתם בוחרים צעצועים שמותאמים לגיל בכלב, ועמידים בפני הרגלי ועוצמת הלעיסה שלו. תמיד כדאי להחליף צעצוע ברגע שהוא מתחיל להתפרק, או מגיע לגודל שבו ניתן לבלוע אותו.

תעזרו לכלב להוציא אנרגיות

אם תעזרו לכלב לבצע פעילות גופנית, בהתאם לגיל ולגזע שלו, זה יעזור למנוע ממנו להשתעמם. זה אומר שהוא יישן יותר, פחות יחפש דרכים להוציא אנרגיות בתוך הבית ולא יוציא את התסכול שלו על החפצים שלכם.

תנשמו עמוק

מצאתם את הארנק שלכם בפה של הכלב, ואת כל התכולה שלו קרועה לגזרים על הרצפה לידו? זה מבאס, בעיקר אם אתם צריכים להוציא כרטיס אשראי או רישיון חדשים, אבל תזכרו – הכלב לא עשה את זה מכוונה רעה.

תנשמו עמוק, תמשיכו במאמצים ואנחנו בטוחים שההרגלים הרעים ייפסקו עם הזמן. זה לא קורה? אתם יכולים להתייעץ עם מאלף מקצועי.

דילוג לתוכן