קולרי כלבים

קולרים לכלבים מזמן הפכו למוצר יופי יותר מאשר כלי עזר לזיהוי הכלב ואבטוחו. אם תרצו עזרה בבחירת הקולר הנכון לכלב שלכם הגעתם למאמר הנכון.

מגוון הקולרים והרצועות הקיימים לכלבים מדהים בגודלו, וכל אחד מותאם ומיועד למטרה אחרת. ההמלצה שלי – אל תקנו קולר רק משום שהוא נראה ממש טוב על הכלב שלכם, משום שיכול להיות שהוא נראה נפלא אבל אינו פרקטי לכלב ולעיתים אף יכול לגרום לנזקים. הקולר הנכון עבור הכלב שלכם הוא הקולר הפרקטי ביותר עבורכם – כלומר הקולר שממלא אחר המטרה שהצבתם לקולר.

מגוון קולרים על פי סוג החומר:

קולר לכלבים מכותנה: מתאים יותר לכלבים מאוד קטנים שאין ביכולתם מספיק כוח בשביל למשוך רצועה. הקולרים הללו מאוד יפים – אבל בשל הכותנה גם נשחקים מהר מאוד.
קולר לכלבים מעור: מאוד חזק ומתאים לרוב רובם של הכלבים כולל הגדולים והחזקים מבניהם.
קולר לכלבים מניילון: מאוד חזק, עמיד באופן יחסי למזג האוויר וגם מאפשר סוג של גמישות מסוימת. רוב רובם של הרצועות והקולרים בחנויות הכלבים בישראל כיום עשויות מניילון או בניילון העוטף את קולר העור או קולר הכותנה.
קולר לכלבים מפליז או מניקל: זהו הקולר החזק ביותר (ברור…) אבל גם מאוד יקר באופן יחסי. הקולרים הללו מתאימים יותר לכלבים מאוד גדולים ומאוד חזקים, אך נדרש ידע בתפעול הקולרים הללו על מנת להימנע מנזק לכלב. המלצה שלי – התייעצו עם מאלף כלבים טרם קניית קולר מפליז או מניקל.

מגוון קולרים על פי דגם:

leather_collarקולר רגיל לכלבים:
זהו הקולר הנפוץ ביותר שאותו מלבישים מסביב לצוואר של הכלב. הקולר מגיע בשני תתי דגמים: 1. עם חורים – שניתן להתאים את גודלו על ידי לשונית הנכנסת לחורים. הדגם הזה מתאים לרוב רובם של הכלבים גם אם הם מאוד חזקים. 2. ללא חורים – שניתן להתאים את גודלו על ידי קליפס מפלסטיק. הדגם מתאים יותר לכלבים קטנים יותר המושכים פחות משום שכל משיכה יכולה להגדיל את רוחב הקולר עד אשר הכלב יכול להוריד אותו.
התאמת הקולר הרגיל לכלב: הדקו את הקולר לצוואר הכלב עד אשר יהיה מרווח של 2 אצבעות בין עורף הכלב לבין הקולר. מרווח גדול יותר יהווה סבירות גודלה יותר שהכלב יצליח להוריד אותו. מרווח קטן יותר יגרום לכלב לחוסר נוחות גדולה מאוד הכוללת בתוכה אף שפשופים וגירויים לא נעימים בעור ובמקרים חמורים יותר אף לחנק.
כלבים שהקולר לא מתאים להם: כלבים עם בעיות נשימה או בעיות בחוליות העורף.
דגשים: ישנם קולרים רגילים עבים ודקים. העבים יותר נועדו לכלבים ממשפחת כלבי הרוח או כלבים שצווארם ארוך מאוד וזאת משום הסיכון של פגיעה בחוליות העורף של הכלב מהקולרים הדקים.

רתמה לכלביםרתמה לכלבים:
הרתמות לכלבים מתלבשות על הגב והכתפיים של הכלב. ההבדל העיקרי בין הרתמה לקולר הרגיל הוא מקור הלחץ בעת המשיכה. בעוד שקולר רגיל מפעיל לחץ ממוקד על אזור הצוואר הרתמה מפזרת את הלחץ באזור הכתפיים והגב.
כלבים שהרתמה מתאימה להם: כלבים עם בעיות נשימה או בחוליות הצוואר. כלבים חרדתיים מאוד, הלחץ של הרתמה על הגוף עוזר להורדת לחץ הדם ועל ידי כך מקנה בטחון. כלבים שמטרת עבודתם היא משיכה (כמו הרוטוויילר) או הכוונה (כמו כלבי נחייה) ובדגש על כלבים שעובדים בפועל.
כלבים שהרתמה לא מתאימה להם: כלבים גדולים מאוד, חזקים מאוד או לא ממושמעים וזאת מאחר שהרתמה נועדה בראש ובראשונה לעזור לסוסים ולשוורים למשוך מסעות כבדים. מתוך כך הרתמה רותמת את כל כוחו הפיזי של הכלב לצורך המשיכה ברצועה.

haltiקולרי ראש לכלבים:
אלו קולרים המתלבשים על חוטמו של הכלב ונסגרים מאחורי עורפו מאפשרים שליטה נוחה וקלה בהליכה עם הכלב. הקולר מגיע בשני תתי דגמים: 1. הלטי – שבו הרצועה מתחברת מתחת לפה הכלב ומשום כך בזמן המשיכה הפה של הכלב נסגר. 2. ג'נטל לידר – שבו הרצועה מתחברת מתחת לחך של הכלב ומשום כך בזמן המשיכה היא לא סוגרת לו את הפה.
התאמת הקולר לראש לכלב: בקניית הקולר וודאו כי הפה של הכלב מתאים לגודל הקולר. הקולר צריך לשבת רפוי אך ללא יכולת תזוזה על אפו של הכלב, ובאותו הזמן הכלב יכול לפתוח את פיו לרווחה. הדקו את הקולר מסביב לעורפו של הכלב עד אשר יהיה מרווח של 2 אצבעות בין עורף הכלב לבין הקולר. מרווח גדול יותר יהווה סבירות גודלה יותר שהכלב יצליח להוריד אותו. מרווח קטן יותר יגרום לכלב לחוסר נוחות גדולה מאוד הכוללת בתוכה אף שפשופים וגירויים לא נעימים בעור.
כלבים שהקולר ראש מתאים להם: כלבים גדולים, חזקים, לא ממושמעים או שאוכלים דברים מהמדרכה. קולרי הראש מפעילים לחץ על איזור ללא שרירים מסיביים ומתוך כך מבטלים כמעט לחלוטין את היכולת של הכלב להתנגד למשיכה.
דגשים: מאחר וקולרי הראש מתלבשים על ראשם וחוטמם של הכלבים הם גורמים לרובם בימים הראשונים לאי נוחות, עם זאת כאשר תקופה זו עוברת הכלבים כלל אינם מרגישים אותם.

קולר חנקקולרי חנק לכלבים:
כשמם כן הם – קולרים המיועדים לגרום לחנק או לכאב. הקולרים הללו מתלבשים על צווארו של הכלב וגירוי הלא נעים הנגרם בעת המשיכה אמור להכווין את הכלב להתנהגות הנכונה. הקולר מגיע בשלושה תתי דגמים: 1. קולר חנק רגיל – שבעת המשיכה לוחץ על צוואר הכלב ומתוך כך גורם לחנק זמני. 2. קולר צובטנים – שבעת המשיכה חוליות הקולר גורמות הן לחנק והן צובטות את עורו של הכלב. 3. קולר דוקרנים – שבעת המשיכה חוליות בעלות הדוקרנים בקולר גורמות הן לחנק והן דוקרות את צוואר הכלב.
התאמת קולר החנק לכלבים: בקניית הקולר וודאו כי עובי חוליות הקולר וגודלו מתאים לגודלו של הכלב. יש להתאים את הלבשת הקולר באופן שבו בעת המשיכה הקולר מתהדק ובעת הרפיית הרצועה – הקולר נפתח.
כלבים שקולרי החנק מתאימים להם: כלבי עבודה, כלבים גדולים מאוד חזקים מאוד וששום אמצעי אחר לא עובד עליהם כולל תהליך האילוף.
דגשים: באופן כללי הקולרים הללו אינם מומלצים בתור קולרים יומיומיים שכן יכולים לגרום לנזק רב בידיים לא מיומנות.

electric_collarקולר אלקטרוני לכלבים:
אלו קולרים המופעלים על ידי סוללות ושלט רחוק. לקולרים אלו מולבשים על צוואר ונוגעים בעורו עם 2 אלקטרודות. הקולר מגיע בשני תתי דגמים עיקריים: 1. קולר רטט – אשר רוטט. 2. קולר חשמלי – המעביר זרם חשמל נמוך באלקטרודות.
התאמת הקולר האלקטרוני לכלבים:  שתי האלקטרודות של הקולר צריכות להיצמד לצווארו של הכלב, אך יש לשים לב שהן לא הדוקות מידי על מנת להימנע מפציעת העור. מומלץ מאוד לגלח את פרוות הכלב באזור האלקטרודות על מנת למקסמם את האפקטיביות של הקולר.
כלבים שקולר האלקטרוני מתאים להם: כלבים בעלי רמת משמעת גבוהה מאוד העוברים לרמת משמעת ללא רצועה ומהצד השני של הקשת כלבים לא ממושמעים אסרטיביים מאוד הזקוקים לגירוי מפריע נוסף שיוציא אותם מריכוז בסיטואציות מסוימות.
דגשים: אין להשתמש בקולר האלקטרוני ללא התייעצות והכוונה של בעל מקצוע. שימוש לא נכון בקולרים הללו יכול לגרום נזק ממשי פיזי ונפשי לכלב.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: