מה הכלב שלך לא צריך לאכול


החגים בפתח ובמטבח נאפים יותר מעדנים, יותר מרכיבים נפרשים על המדפים ועלינו לזכור שכל הריחות האלו נעימים גם לחברינו הטובים ביותר. אם הכלבים שלכם אימצו את השיש שבמטבח כביתם השני זוהי רשימת המוצרים שאסור להם לקבל ועלינו למנוע אליהם גישה בכל צורה שהיא:

ענבים וצימוקים:
 עלולים לגרום לכשל כלייתי.
בצל, שום וברוקולי: יכול להרוס את כדוריות הדם האדומות ולגרום לאנמיה.
שוקולד, קפה, קפה טחון, תה, שקיות תה: יכול לגרום להתקפים, תרדמת ומוות. כלב יכול לצורך שוקולד חלב ועדיין לראות בסדר משום שהשוקולד לא מרוכז, אך זה עדיין מסוכן – ככל שהשוקולד איכותי יותר (מרוכז יותר) כך הוא גם יותר מסוכן.
אגוזי מקדמיה ואגוזי המלך: יכולים לגרום לחולשה, רעידות שרירים ושיתוק. בגדול אגוזים בכלל לא נחשבים מאכל טוב לכלבים משום שאחוז הזרחן הגבוה שיש להם יכול להביא לידי אבנים בשלפוחית השתן.
היוצא מהכלל במקרה הזה היא חמאת הבוטנים. עם זאת הקפידו להשתמש בחמאת בוטנים ללא מלח או סוכר. ואף על פי שחמאת בוטנים אורגנית היא הטובה ביותר – היא גם היקרה ביותר.
שומן חיות ומזונות מטוגנים: אכילת יתר של שומן יכולה לגרום לדלקת בלבלב. הסימנים הקליניים של הדלקת יכולים לבוא לידי ביטוי החל ממראה שפוף, בעיות עיכול, הקאות, אנורקסיה ואף מוות.
עצמות: עצמות מבושלות יכולות להתפצל בתוך הגוף ולגרום נזק לאיברים הפנימיים, וחסימת מעיים. לעומת זאת עצמות זנב שור, עצמות מפרק קפואות מהוות אמצעי יעיל לניקוי השיניים – רק יש לזכור לקחת את הפיסות הקטנות האחרונות לפני שהכלב יבלע אותן.
עגבניות: יכולות לגרום לרעידות גוף והפרעות בקצב הלב.
אבוקדו: הפרי והצמח – רעילים לכלב.
מלח: צריכת מלח מוגזמת עלולה לגרום לבעיות בכליות.
ממתיקים מלאכותיים: אפילו כמות קטנה יכולה לגרום לאי ספיקת כבד ואף למוות.
חלב, גבינות: לכלבים קשה לעכל אותם ולכן יכולים לגרום לשלשולים, גזים וכאבי בטן.

אז מה כן מותר לתת להם לאכול?

רק אוכל יבש – מהשק שקונים בכל חנות חיות. מזונות אלו הומצאו לאחר מחקר מעמיק של שנים ומכילים את כל אבות המזון והתוספות הרצויות לכלב.אם הכלב שלכם בלע אחד מהמאכלים האלו לא צריך להיכנס לפאניקה. אך אם הכלב מתחיל להראות סימני מצוקה – גשו איתו לווטרינר באופן מיידי. למידע נוסף תוכלו לפנות לווטרינר שלכם.

*הבהרה – המידע במאמר זה אינו מהווה ייעוץ רפואי .
** המאמר נכתב בשיתוף פעולה עם הרופאה הווטרינרית טלי שעני.
מודעות פרסומת

תגובה אחת

  1. […] מזון: השתדלו לא לתת לכלב שאריות של ארוחות החג. המזון שלנו עשיר בשומנים, סוכרים , חומצות וכולסטרול היכולים להזיק למערכת העיכול של הכלב. סוגי מאכלים כמו מטוגנים, בצל, עגבנייה ואפילו מלח יכולים (במינון לא נכון) לגרום לנזקי לב ונזקים במערכת הדם. תוכלו למצוא פירוט נוסף של מזונות אסורים במאמר: מה הכלב שלך לא צריך לאכול. […]

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: