כלבים מפורסמים חלק ב'

אוקי, אז הכלבים האלו לא באמת קיימים במציאות – אבל ככל הנראה הם מוכרים יותר מכל כלב אמיתי שחי אי פעם.

מחפשים כלבים מפורסמים אמיתיים?
כנסו לכתבה כלבים מפורסמים חלק א.

גופי הוא חברם הטוב של מיקי מאוס ודולנד דאק. הוא אומנם נראה ומתנהג קצת טיפשי אך למעשה הוא חכם מאוד. הוא החל להופיע בשנת 1932, וכבש לבבות בהתנהגותו השובבה.


סנופי הוא הכלב של צ'ארלי בראון. ותפקידו בסידרה היה לעשות… בערך כל מה שהוא רוצה. סנופי (מגזע הביגל) הוא אחד הכלבים המפורסמים והמוכרים ביותר בעולם, עד כדי כך שיש מספר פארקים בארה"ב הקרויים על שמו.


גם פלוטו הוא כלב מצויר, אך מבוגר בהרבה מסנופי. פלוטו הוא הכלב של מיקי ומיני מאוס. הוא נקרא על שם כוכב הלכת פלוטו, ו"נולד" בשנת 1936. הוא אומנם בעל מזג חם (ממש כמו דולנד דאק), אך יש לו לב רחב וטוב.


דוגמטיקס או בשמו בישראל מבריקס הוא הכלב של אובליקס מסדרת הספרים הצרפתית אסטריקס. מבריקס הוא כלב מעורב זעיר, המתלווה להרפתקאותיהם של אסטריקס וחבריו. באחת ההרפתקאות מצליח מבריקס להציל את אסטריקס וחבריו על ידי מציאת הדרך אל מחוץ למבוך הפרמידה וזאת בשל ההבטחה כי בסוף יקבל הר של עצמות.

 

הסרטים של וואלס וגרומיט החלו כסדרת טלוויזיה בשנת 1989. הדמויות עשויות כולן מפלסטלינה. גרומיט הוא כלב חכם מאוד ועוזרו האישי של וואלס לכל צרות החיים. יש לו תואר שני בהנדסה לכלבים מאוניברסיטת "דוגוורטס" ומכאן שמצליח להטיס מטוסים, לתכנן מכונות ולפתור לוואלס כמעט כל בעיה אפשרית. אף שזה לא מוזכר הרבה- גרומיט הוא ביגל.

הכלב של משפחת סימפסון הוא כלב רוח קטן בשם "העוזר קטן של סנטה". הוא הופיע לראשונה בפרק ששודר ב- 1989 כאשר הבעלים שלו נטש אותו משום שסיים אחרון במרוץ כלבים. בארט החליט לאמץ את הכלב ונתן לו את שמו. פרקים רבים סבבו סביב "העוזר" אחד מהם היה כאשר בארט ניסה לאלף אותו עם קולר חנק ללא הצלחה והחליט שהקולר אכזרי מידי.

הסדרה המקורית של סקובי דו שודרה ב- 1969, ועיקרה היא חבורת ילדים אשר פותרים בעיות מסתוריות בעזרת הכלב מסוג דני ענק העונה לשם "סקובי דו". הכלב סקובי דו הוא כלב פחדן עם יכולות תקשורת מדהימות… הוא יכול לדבר ותאבון בריא לכמעט כל דבר שניתן להכניס לפה. ב- 2002 יצא הסרט (לא מצויר) לקולנוע וגרף 276 מיליון דולר.

הסרט "היפהפייה והיחפן" יצא בשנת 1955, מתאר את סיפור האהבה בין ליידי הכלבה המיוחסת והאצילית מגזע קוקר ספנייל אמריקאי, לבין יחפן שהוא כלב רחוב מעורב בעל כישרון להיכנס לצרות והיכולת לצאת מהן בקלות. הסצנה המפורסמת ביותר מהסרט שבה אוכלים הכלבים מצלחת ספגטי אחת ומתנשקים בלי לשים לב, הועתקה לאינסוף סרטים אחרים בתור סצנה אהבה מושלמת ובתור סצנת פרודיה.

אוודי הינו הכלב השובב של ג'ון ארבאקל, שהוא ממש לא במקרה גם הבעלים של החתול המפורסם ביותר בעולם – גארפילד. לעומת גארפילד שמוכיח עליונות מוחית ורגשות אנושיים, אוודי הוא כלב רגיל וטיפש בעל לשון גדולה במיוחד ומבנה גוף מגושם. בסדרה משחק אוודי את חברו הטוב ביותר של גארפילד אך בו בזמן גם את קורבן המושלם. סדרת הקומיקס הופיעה לראשונה ב- 1978, משם הפכה בשנות ה- 80 לסדרת טלוויזיה וב- 2004 לסרט שגרף 100 מיליון דולר. הדמות של אוודי בסרט שוחקה על ידי כלב מגזע דאקל, אך בקומיקס ובסדרות הטלוויזיה הוא למעשה כלב מגזע ביגל.

פינוקי או בשמו המקורי "הכלב ספוט" הוא כלבלב קטן עם כתם חום על גבו וקצה זנבו. עלילותיו של פינוקי התחילו כסדרת ספרים שבמקור נכתבה עבור הבן של הסופר עצמו (אריק היל, וילדו כריסטופר). הספרים הפכו לסדרת טלוויזיה לילדים בשנת 1986 וזכו להצלחה כבירה בכל העולם. כיום כמעט לא קיים אדם בישראל שלא יכול לדקלם בעל פה את המשפט שהתווה התרגום הישראלי לסדרה: "הופ, הופ, הוא רץ וקופץ – כלבלב קטן שלא יודע קץ".

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: