הלטי

רבים הם האמצעים והכלים לאילוף ועיצוב התנהגותי.

ההלטי הוא למעשה "קולר ראש" הפופולארי ביותר בעולם בשל השילוב שלו בין העיצוב והנוחות. הוא מקנה יעילות מקסימאלית בנהיגת הכלב, ובו בזמן הוא אחד האביזרים הנוחים ביותר. אין בו שום חלקי מתכת הנוגעים בעור הכלב, וגם נקודות השליטה נמצאות רחוק מהעיניים. מבין "קולרי הראש" ההלטי הינו אמצעי ייחודי עם מנגנון מובנה לסגירת ופתיחת הפה של הכלב. בעוד שניתן לסגור את פה הכלב באמצעותו, הרי שהלטי הוא אינו מחסום פה ואין זה ייעודו.

מדוע להשתמש בהלטי – מנקודת ראייה של פסיכולוגיית הכלב
בעת שימוש נכון, ההלטי נוגע בנקודות לחץ ייעודיות בראש הכלב. לחץ על נקודות אלו מרגיע את הכלב (ממש כמו בדיקור סיני). פה הכלב הוא כלי התקשורת העיקרי שלו. בעזרתו הוא מרחיק אויבים, מבהיר מעמדות, מגן על עצמו ועוד. השליטה על הפה הינה כלי פסיכולוגי חזק. מנגנון סגירת ופתיחת הפה של ההלטי, נותן לנו שליטה על כלי התקשורת העיקרי של הכלב ובאופן פסיכולוגי מעלה אותנו בסולם ההיררכי. בעזרת ההלטי ניתן לסגור לכלב את הפה כדי שלא יתקוף או כדי שלא יוכל חפצים/מזונות אסורים מהמדרכה.

ההלטי זה לא משחק

בצוואר הכלב ישנם שרירים רבים, ניתן לראות זאת על פי עובי הצוואר לעומת עובי הגוף. בעוד שקולר רגיל עובד על שרירי הצוואר, הרי שההלטי עובד על שרירי הראש. יש לקרוא היטב את הוראות הבטיחות לפני שמשתמשים בהלטי.
בעוד שההלטי הופך את האימונים והיציאות עם הכלב לבטוחות יותר באמצעות השליטה על ראש הכלב, הרי שמשיכה חזקה מידי יכולה לסובב את ראשו יותר מידי ולהזיז את חוליות הצוואר שלו. בנוסף סגירת הפה במשיכה חזקה מידי יכולה לגרום לו לחתכים בלשון, ובמקרים קיצוניים אף שבירת שיניים. אמצעי ההלטי עדין מאודן, עד כדי כך שאם עובדים איתו נכון ניתן להחזיק את רצועת הכלב רק עם האצבעות.

לסיכום

ההלטי הינו אמצעי שליטה אולטימטיבי, שבאמצעותו אפילו ילדים יכולים להוציא לטיול כלבים גדולים. אולם תמיד יש לזכור כי בטיחות היא מעל הכל ולנהוג בהלטי עם כל כללי הבטיחות.

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: