פקינז

סוג: לוויה.
מקור בעולם:סין.
אורך חיים ממוצע: 13-15 שנים.
גובה: 15-23 ס"מ.
משקל: 3-6 ק"ג.
סוג פרווה:
ארוכה, ישרה, קשה, בעלת 2 שכבות (עליונה ותחתונה), זנב נוצתי. פרווה מאוד עשירה בכל מקום בגוף.
תכונות פיזיולוגיות:
ראש גדול ורחב, פגמנט שחור על השפתיים וסביב עיניים. אף פחוס, עינים עגולות וכהות. זנב מפותל על הגב..אופי טיפוסי: 
עצמאי ועקשן. הם נהנים מחיבה של הבעלים ונהנים להחזיר חיבה. הגזע הוא בן לוויה נאמן עם בטחון רב. לרוב הם מתייחסים בחשדנות כלפי זרים אך לא אגרסיביים כלפיהם. הם לא הכי צייתנים ויתכן לעיתים שיפגין רגשי קנאה. על מנת שיסתדר עם בעלי חיים אחרים יש לחשוף אותו בתקופות הקריטיות לאותם בעלי החיים אחרת ירכשו נטייה לחשדנות ויתכן כי לא יסתדרו איתם.

אילוף פקינז:
באופיו הפקינז הוא די שתלטן, כך שתהליך האילוף שלו אינו פשוט במיוחד, אך גם אינו מסובך. אחדים מהם יכולים להיות קשים במיוחד לאילוף אם האופי שתלטן שלהם מתלכד ביחד עם דומיננטיות או תוקפנות מסוים. רמת האינטליגנציה של הגזע לא גבוהה במיוחד, וכך גם רמת המשמעת שלו. לאחר האילוף נדרשים הבעלים להתמיד בתוכנית האילוף ולהתעקש על ביצוע כל השלבים באופן מושלם, אחרת הבעיות יחזרו שנית.
לפרטים נוספים על תוכניות אילוף כלבים מגזע פקינז התקשרו עכשיו: 0526907773.

טיפול מיוחד:
טיפול יומיומי בפרווה, למניעת קשרים. הגזע לא צריך טיולים ארוכים אך הוא כן זקוק לפעילות מסוימת במהלך היום.

בעיות בריאות:
אי ספיקת לב, בעיות נשימה ועיניים רגישות.

בעלים: 
מתאים ל: התראה, משפחה, מבוגרים, ילדים (בעדיפות לא קטנים מידי משום שהגזע יכול לרכוש התנהגויות לא רצויות כאשר מציקים לו יותר מידי), בעלי חיים אחרים. חיי עיר או כפר. הגזע צריך בעלים קצת נוקשה משום שיש לו נטייה לשתלטנות.
לא מתאים ל: שמירה, הגנה, טיולים ארוכים מאוד.

.כללי:
ישנם תיעודים לפני 2000 שנה שהגזע הגיע מסין. במשך מאות שנים הם היו הכלבים הקדושים והנחשקים ביותר בסין. למלוכה היו כלבים רבים, אך מעטים מהם השתוו ליוקרה של הפקינז. הם היו כה קדושים עד שבימים ההם נחקק חוק מוות לאדם אשר ינסה לגנוב או לפגוע בפקינז. באותה התקופה היה גזע נוסף שנקרא "סליבי" שהוא אותו הגזע של הפקינז רק הרבה יותר קטן… כה קטן עד שנכנס לתוך השרוולים של החולצות. הגזע הזה קיים גם היום אך הוא נדיר מאוד. הבודהיזם הציב בראש סמליו את האריה וכינה אותו שומר האמונה, לכן הפקינז הקרוי גם "כלב אריה" היה מאוד מבוקש על ידי המאמינים. הם הגיעו לשיא הפופולאריות שלהם במאה ה- 19 כאשר הקיסר הסיני הופיע עם שני פקינזים שהלכו לפניו ועוד שניים שהלכו מאחוריו. לרוע המזל באותם השנים בריטניה וצרפת פלשו לסין והמשפחה הקיסרית הורתה להרוג את כל הפקינזים על מנת שה- "שדים הזרים" לא יתפסו אותם ויוציאו אותם מסין. כאשר הקיסר הופל מהמלוכה שלו השוטרים מצאו בביתם את הקיסרית שהתאבדה על מנת למות בכבוד ואת 5 הפקינזים שלה סביבה מייללים בבכי. הפקינזים האלו נלקחו לאנגליה. בין הפקינזים המפורסמים ניתן למצוא את הפקינז "מנצ'ו", שבעליו היא ביתו של תאודור רוזוולט (הנשיא ה- 26 של ארה"ב) ואת "פיפי" בת זוגו של פלוטו, הכלב של מיקי מאוס.

דילוג לתוכן