טיפים לאילוף כלבים

אכילה נכונה
אכילה אובססיבית ומומרצת מידי יכולה להוביל לגרום לשיעולים קשים ובמקרים חריגים אף לחנק. בנוסף ישנם כלי אוכל הנמצאים ברוב שעות היום תחת כיפת השמים וחשופים למפגעים בריאותיים. כיום ישנם כלים אשר נותנים פתרונות יצירתיים לכל הבעיות הללו.

141109 אכילה נכונה
אלטרנטיבה

האם גם אתם אומרים לכלב המון פעמים "לא"?
מדוע הכלב לא מבין בפעם הראשונה וכיצד ניתן ללמד אותו להפסיק התנהגות מסויימת. התשובה היא – במתן אלטרנטיבה נכונה.

אלטרנטיבה
סוד הקסם של מאלפי הכלבים

זה נראה מאוד קל כשמאלף כלבים עובד עם הכלב, אז למה אתם לא מצליחים? אילוף כלבים היא מיומנות הדורשת תרגול – קחו לעצמכם מספר דגשים.

תקשורת כלבית

כל מערכת יחסים מבוססת על תקשורת. על ידי הבנת שפת הכלבים נדע מה הם רוצים ונוכל להגיב בהתאם. האם הכלב לא מבצע פקודה משום שהוא לא רוצה או משום שהוא לא הבין אותה? האם הוא נובח עלי מפחד או משמחה? כיצד לזהות סימני תקיפה מוקדמים ועוד.

לימוד הפקודה "עזוב"

אומנם פעולה לא בסיסית אך אחת מהחשובות ביותר. הכלב אוכל דברים מהריצפה? נוגע בכל דבר אפשרי בבית? בעזרת המילה עזוב נוכל למנוע ממנו להכניס כל דבר לפה.

הפוטנציאל של הכלב

הבאנו כלב למטרה מסויימת, אך האם יש לו את הפוטנציאל לעמוד בציפיות שלנו? ניתן לגרום לכלב למצות את הפוטנציאל שלו מבלי להכנס לתסכול ולהרוס את מערכת היחסים שלנו.

יכולות הלמידה של הכלב

אפיון נכון של יכולות הלמידה עוזר לנו להתאים את תוכנית האילוף היעילה ביותר לאותו כלב ומכאן שהכרת המושגים השונים בתחום זה קריטית לכל תהליך אילוף שהוא.

המקל והגזר

ניתן לומר שכל שיטות אילוף הכלבים בעולם ללא יוצא מהכלל מושתתות על השיטה הישנה "המקל והגזר" שבסיסה: פעולה רצויה מתוגמלת באופן חיובי ופעולה לא רצויה מתוגמלת באופן לא חיובי… נשמע מתחכם מידי? בואו נכיר את מושגי היסוד של כל תהליכי אילוף כלבים באשר הם הקיימים בעולם.

אחידות ושגרה

לימוד הכלב התנהגויות חדשות הוא תהליך שלוקח זמן. על מנת להרגיל את הכלב להתנהגויות שאנו רוצים עלינו לבצע אותם בצורה שגרתית ובאופן אחיד.

נסיעה בטוחה עם הכלב

השתוללות הכלב במהלך הנסיעה אינה רק מציקה – אלא גם מסוכנת ויכולה להוביל לתאונות קטלניות. במהלך הנסיעה עלינו להבטיח כי הכלב מאובטח באופן שאינו יאפשר לו להפריע לנהג להתרכז בנהיגה.

הלטי – אמצעי שליטה אולטימטיבי 

בעזרת ההלטי אפילו ילדים יכולים להוציא את הכלב לטיול

לימוד הפקודה "ארצה"

"ארצה" היא אחת הפקודות אשר מהווה בסיס להרגעת הכלב

לימוד הפקודה "שב"

"שב" היא בין הפקודות הפשוטות ביותר ומהווה כלי בסיסי לפתרון בעיות התנהגות.

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: