שיבה אינו

סוג: ציד.
מקור בעולם:
 יפן.
אורך חיים ממוצע:
 13-16 שנים.
גובה:
 34-42 ס"מ.
משקל:
 8-11 ק"ג.
סוג פרווה:

נוקשה וישרה בצבעים: אדום, שחור, לבן וחום. חסינת מים.
תכונות פיזיולוגיות:

עיניים מלוכסנות מעט, אוזניים עומדות גבוה מעל העיניים. ראש שטוח המזכיר שועל. גוף שרירי ויציב. זנב מעוגל העומד על הגב.
אופי טיפוסי:

עצמאיים, חרוצים ובעלי רצון חזק. סקרנים ואינטליגנטים מאוד. אף על פי העקשנות שלהם ניתן לאלף אותם – אך רצוי בגיל מאוד מוקדם. הם אוהבים לחקור ולנדוד, כלבים מאוד ידידותיים מלאי חיבה ונאמנות לבעליהם. הם מוכנים לשחק בכל זמן אך עם זאת הם לא מציקים ויכולים גם להיות ליד הבעלים בשקט.

אילוף שיבה אינו:
יש לאלף את הגזע מגורות – בגיל צעיר מאוד ולשים דגש חזק על חשיפה נכונה ומשמעת בשביל למנוע אגרסיות כלפי כלבים או אנשים. אף על פי שהגזע יכול להיות עקשן לפעמים, לאחר שהוא מבין את מה שנדרש ממנו ידע לציית יפה. עם זאת נדרש כי בעליו יהיו בעלי אופי אסרטיבי על מנת להציב לו את הגבולות הנכונים.
טיפול מיוחד:
יש להבריש את הגזע עם מברשת נוקשה ולרחוץ אותו רק כאשר באמת הכרחי. טיולים ופעילות גופנית רבה. יש לדאוג לסוציאליזציה נכונה בגילאי הגורות המתאימים בשביל למנוע תוקפנות כלפי כלבים ואנשים בגילאים בוגרים.
בעיות בריאות:

בעיות עיניים ולב. יש כאלו ששיני הגור שלהם לא נופלות.
בעלים:

מתאים ל: ציד, שמירה, הגנה. חיי כפר – חצר מגודרת. מתאים לילדים אם גדל איתם מגורות.
לא מתאים ל: מבוגרים, חיות אחרות שלא נחשף אליהם, משפחה לא פעילה ספורטיבית.
כללי:

הכלב העתיק ביותר של יפן. התיעודים הראשונים שלו הם מהמאה ה- 3 לפני הספירה, באותם הימים השתמשו בו לצרכי ציד. פירוש השם שיבה אינו ביפנית הוא- "כלב שיחים" משום שהציד העיקרי שלהם היה ציפורים שהתחבאו בשיחים, וחזירי בר. הגזע נועד להיות מחוץ לכותלי הבית – בחצר והם מאוד נהנים מהקור. רק במאה הנוכחית הגזע הוצא מיפן והתחיל לרכוש פופולאריות גם בארה"ב.

דילוג לתוכן