רועה גרמני

סוג: כלב רועים.
מקור בעולם:
 גרמניה.

אורך חיים ממוצע:
 13-10 שנים.

גובה:
 66-55 ס"מ.

משקל:
 30-45 ק"ג.

סוג פרווה:

באורך בינוני, ישרה וצפופה עם שכבה של פרווה תחתונה סבוכה ושכבה של פרווה עליונה עשירה וכבדה.

תכונות פיזיולוגיות:

אוזניים עומדות, עיניים מעט מלוכסנות, זנב עם פרווה עשירה וגוף חזק.

אופי טיפוסי:

לרוב בעל אופי יציב, חכם ורגוע. מאוד ידידותיים לבני אדם אך יותר מאופקים לזרים אף על פי שאחרי שווידאו כי הזר ידידותי הם מאוד מהר יפגינו האהבה גם כלפיו. כלב התראה ושמירה מעולה. מאוד ערניים ומלאי שמחת חיים. מעולים עם ילדים ויש כאלו שאומרים שרמת האינטליגנציה שלהם היא כמו של ילד קטן.
בשנים האחרונות רועה גרמני הוא כה פופולארי שישנם אנשים שהרביעו את הגזע ללא היכר רק לצורך הרווח. הרבעה בלתי מבוקרת זו גרמה לבעיות גנטיות רבות בקווי דם שונים של הגזע, בעיות שיכולות לגרום לביישנות או אגרסיביות קיצונית ועוד. לכן יש לבדוק בקפידה את אילן היוחסין של הגור לפני שקונים אותו.

אילוף רועה גרמני:
הגזע מצטיין בפקודות משמעת, אך יש להתחיל לאלף אותם החל מגיל צעיר – אילוף בגיל צעיר יעזור להם מאוד גם לתקופות החשיפה הקריטיות. יכולות הלמידה של הגזע גבוהות מאוד וכך גם רמת האינטליגנציה שלו. מאחר ולרועים הגרמניים יש נטייה לפתח תלות לבעלים, יש לנסות ולהרים את רמת הקושי של הפקודה "השאר" ככל הניתן. בשל רמת האינטליגנציה הגבוה שלה גזע, יתכן כי יהיו מכשולים באילוף הכלבים הבוגרים בעוד שאלו ינסו למצוא את הכל הדרכים לא לבצע את הפקודות אך עדיין לקבל את הצ'ופרים.

טיפול מיוחד:
הברשה יומיומית, ורחיצה מידי פעם. הם צריכים לצאת להליכות ארוכות וחצר גדולה שיוכלו לשחק בה. כדי תמיד לתת להם משימה כלשהי על מנת להעסיק אותם.

בעיות בריאות:

הרועה הגרמני נוטה לבעיות בריאות רבות ובניהם: דיספלזיה של האגן, מחלות עור ומחלות לב, נטייה לדימום גבוה, דלקת עצמות, היפוך קיבה (שהיא הגורם מספר 2 למוות כלבים לאחר הסרטן).

בעלים:

מתאים ל: ילדים, חיי עיר או כפר, משפחה פעילה, התראה ושמירה, עבודה.
לא מתאים ל: משפחה לא פעילה, ובקווי דם מסוימים: מבוגרים וילדים.

כללי:

הרועה הגרמני תועד עוד במאה ה- 7 לספירה. באותה התקופה הכלב הגרמני היה כמו הרועה של היום חוץ מהפרווה שלו שהייתה קלה יותר, רק במאה ה- 16 הפרווה שלו התחילה לקבל את הצורה שלה כיום. ב- 1880 הצבא הגרמני עיצב את הגזע לצורך עבודה. במלחמת העולם הראשונה שרתו בצבא כ- 48 אלף רועים גרמניים ומאז הפופולאריות שלו עלתה. הם שימשו לחיפוש והצלה, כלבי משטרה, כלבי הרחה ועוד תפקידים רבים אחרים.

דילוג לתוכן