קוקר ספנייאל אנגלי

סוג: ציד, חברה.
מקור בעולם:
 בריטניה.אורך חיים ממוצע: 12-15 שנים.גובה: 38-43 ס"מ.
משקל:
 12-15 ק"ג.
סוג פרווה:
חלקה כמו משי, שטוחה או מעט גלית ומנוצה מאוד. שתי שכבות פרווה.
תכונות פיזיולוגיות:
אף מרובע, אוזניים תלויות נמוך, חזה עמוק, גב בשיפוע קל למטה לכיוון הזנב, בקשקוש הזנב כל האגן זז.אופי טיפוסי:עדינים, שמחים ומלאי התלהבות. ציידים טובים, ואוהבים לעבוד. מסורים מאוד למשפחה. אוהבים ילדים כל עוד הם לא מציקים להם. לרוב מסתדרים עם חיות אחרות.

אילוף קוקר ספנייאל אנגלי:
את הגזע הזה נדרש לאלף בסבלנות והבנה. חוש הריח המפותח שלהם לרוב מסיט את תשומת ליבם מהמאלף. לרוב הם כלבים שקולטים מאוד מהר – יכולות הלמידה שלהם די גבוהות, ומומלץ לא לפנות לאילוף אסרטיבי. רמת האינטליגנציה שלהם מאוד גבוהה וכך גם רמת המשמעת במידה והבעלים מקפידים על עבודה נכונה בתהליך האילוף.
לפרטים נוספים על תוכניות אילוף כלבים מגזע קוקר ספנייאל אנגלי התקשרו עכשיו: 052-690-77-73.

טיפול מיוחד:הברשת פרווה לפחות 3 פעמים בשבוע למניעת קשרים, בדיקת אוזניים לעיתים תכופות להוצאת לכלוך שנתפס בפרווה ומניעת התפתחות דלקות אוזניים. יש לשמור על כושר וריצות חופשיות כחלק משיגרה.
בעיות בריאות:
דלקות עיניים ואוזניים, בעיות בכליות, אלרגיות, חירשות, עיוורון, בעיות בלב, מחלות עור, תסמונות כעס, בעיות ברכיים.
בעלים:
מתאים ל: משפחה + ילדים (עדיף בוגרים יותר, מסתדר גם עם קטנים כל עוד לא מציקים לו ומתנהגים איתו בעדינות), חיי עיר או כפר, שמירה, ציד, ספורט.
לא מתאים ל: הגנה.
מידע כללי:
מקור השם קוקר במילה- woodcock שזוהי ציפור שאותם נהגו לצוד.
הקוקר האנגלי נוצר ע"י ערוב של כלבים שגודלו בווילס ובדרום מערב אנגליה.אוזניהם הארוכות במיוחד מאפשרות להם ללכוד יותר ריח לחלל האף בשעת הציד כאשר הן נגררות על הקרקע.

דילוג לתוכן