צ'או צ'או

סוג: לוויה.

מקור בעולם: סין.

אורך חיים ממוצע: 10-14 שנים.

גובה: 43-51 ס"מ.

משקל: 20-32 ק"ג.

סוג פרווה:
שופעת, חלקה או מחוספסת לרוב בצבעי חום בהיר או אפור.

תכונות פיזיולוגיות:
חרטום מעט מרובע, ראש גדול עמוס בפרווה, לשון בצבע שחור או כחול, אוזניים עומדות קטנות ביחס לגוף, זנב נשא מעל הגב.

אופי טיפוסי:
שקט, ערני, עצמאי ובעל דעה מוצקה. אוהב מאוד את המשפחה אך יש אחדים שיביעו את מורת רוחם כאשר הם מאבדים את הסבלנות. חשדן מאוד בקרב זרים ומהווים כלבי שמירה והתראה מעולים. לדעת הרוב המשפט המגדיר באופן הטוב ביותר את הגזע: "הכלב ימות בשביל בעליו, אבל לא בהכרח יציית לו". הגזע נועד בעקשנותו הרבה אשר מהווה מכשול לרוב בעלי הכלבים.

אילוף צ'או צ'או:
אף על פי רמת האינטליגנציה הגבוה של הגזע הוא נחשב כאחד הכלבים הקשים לאילוף. עקשנותו ויכולת ההתמדה שלו גורמים למאלפים רבים להרים ידיים עוד בשלבים המוקדמים של האילוף. משום כך את הצ'או צ'או יש לאלף עוד בגורות – מוקדם ככל הניתן. טיפ למאלף צ'או צ'או – ענישה רק תעכב את משך האילוף, השתדלו לעבוד עם הכלב באמצעות התניות אופרנטיות ושמרו על זמני שיעור נכונים למניעת איבוד העניין של הכלב.
לפרטים נוספים על תוכניות אילוף כלבים מגזע צ'או צ'או התקשרו עכשיו: 0526907773.

טיפול מיוחד:
הברשה יומיומית. יש להתעקש על חשיפה נכונה בתקופות הקריטיות. שמירה על פעילות אקטיבית סבירה.

בעיות בריאות:
דיספליזה של מפרק הירך, רגישות לחום, פיתול קיבה וסרטן.

בעלים:
מתאים ל: משפחה עם ילדים בוגרים, שמירה, התראה, בעלים אסרטיבי ומנוסה עם כלבים.
לא מתאים ל: ככלב ראשון, מבוגרים, ילדים קטנים, חיות אחרות – במידה ואינו נחשף כראוי, תקיפה.

כללי:
ישנן שתי תיאוריות בנוגע לשמו של הכלב: 1. צ'או בסינית משמעו "אכיל" 2. הנפוצה יותר תאור של סחורת טובין בספינותיהם של מלחים. הגזע שימש כמקור מזון (לאכילה) ויובא לסין מכל מיני מקומות באמצעות הים. על פי התיאוריות הגזע התחיל כגזע שפיץ רגיל שהוכלא עם גזעי המאסטיף.  כך או כך ישנם תיעודים של הגזע כבר מעל ל- 2,000 שנים. בנוסף לייעודם לצורך מאכל שימש הגזע גם לשמירה וציד. ב- 1760 הוצג לראשונה באנגליה הצ'או צ'או בעל הלשון הכחולה ויובא לארה"ב בסוף המאה ה- 19 שם זכה לפופולאריות רבה. בין הבעלים הגאים של הצ'או צ'או ניתן למצוא את אלביס פרסלי ומרתה סטיוארט.

דילוג לתוכן