פומרניאן

סוג: לוויה.

מקור בעולם: גרמניה.

אורך חיים ממוצע: 15 שנים.

גובה: 22-28 ס"מ.

משקל: 2-3 ק"ג.

סוג פרווה:
פרווה כפולה, המורכבת מפרווה עליונה ותחתונה. הפרווה העליונה קשה וארוכה. הפרווה התחתונה רכה וקצרה.

תכונות פיזיולוגיות:
ראש קטן עגול הדומה לשועל. עיניים כהות ומעט עגולות. אוזניים קצרות, קטנות וזקופות. זנב מנוצה על הגב.

אופי טיפוסי:
אקטיבי וידידותי. אחד הגזעים הנקיים ביותר, ויש האומרים שהם ממש כמו חתולים בתחום הזה. בחשיפה/חינוך לא נכון הם יכולים להיות תוקפניים כלפי זרים ואפילו כלפי אנשים שהם מכירים שהם פשוט לא מחבבים במיוחד. הם ערניים וסקרניים מאוד. יכולים להיות עקשניים במיוחד, ולדרוש המון תשומת לב.

אילוף פומרניאן:
לרוב על מנת לשמור על אופי נינוח יש לדבוק בחינוך וחשיפה סוציאלית נכונה עוד מגורות. הגזע בין הגזעים הקטנים בעולם, אך דעותיו מוצקות מאוד ומכאן עקשנותו. הגזע נחשב יחסית אינטליגנטי, ומבין עניין אך כאן מצפה למאלף תסכול רב כאשר תכונות אלו מתנגשות עם עקשנותו. מכאן שיש לנהוג בגזע בסבלנות ובעקשנות. בחינוך נכון הגזע מגיב יפה מאוד לאינטונציה ולשפת גוף. הגזע נחשב כפשוט באופן יחסי לאילוף.

טיפול מיוחד:
יש להבריש את הפרווה באופן יומיומי ושטיפה פעם בחודש לפחות. נדרש לנקות היטב את אזור העיניים, האוזניים ובמקרים רבות גם את הפה למניעת ריחות לא נעימים ומחלות שונות.

בעיות בריאות:
אם הנקבה קטנה, ישנו סיכוי גדול כי תצטרך להיעזר בניתוח קיסרי לצורך ההמלטה.דיספלזיה של האגן, קריסת קנה הנשימה, ניוון רשתית העין וסוכרת.

בעלים:
מתאים ל: משפחה + ילדים (יש להשגיח עם ילדים קטנים), מבוגרים, חיות אחרות, חיי עיר או כפר, התראה.
לא מתאים ל: שמירה, הגנה, לא ניתן להשאיר לאורך זמן לבד בבית.

כללי:
כלבי השפיץ הגרמניים תועדו עוד במאה ה- 15, והם נחשבים כאבות הפומרניאן שתועד לראשונה ככלב שדומה לגזע שאנו מכירים כיום באזור המאה ה- 18. (משפחת כלבי השפיץ נחשבת ככלבים הקרובים ביותר לכלב הקדום שיד אדם לא נגע בו). אבותיו של הגזע הגיעו מאזור פומרניאה שנמצא בין גרמניה לפולין. הפומרניאן נחשב כ- שפיץ הגרמני ננסי. הגזע הגיע לבריטניה לפני 100 שנה במאה ה- 19, אך בזמנו נראה אחרת ומשקלו היה כ- 14 ק"ג. מהרגע שהגיעו לאנגליה תפס פופולאריות רבה משום שהמלכה וויקטוריה התאהבה בגזע, ובערך באותו הזמן החלו להקטין את הגזע יותר ויותר עד לגודל שאנו רואים כיום. הכלב אומנם נראה קטן, אך מחשיב את עצמו עדיין ככלב גדול ולא תהיה לו שום בעיה להתמודד מול כלבים גדולים ממנו במידה ויידרש לכך.

דילוג לתוכן