פודל

סוג: שעשועים, ציד- הבאה.
מקור בעולם:
 צרפת.
אורך חיים ממוצע:

זעיר וננסי: 14-16 שנים.
רגיל: 10-13 שנים.

גובה:
זעיר: 20-25 ס"מ.
ננסי: 28-38 ס"מ.
רגיל: 38-68 ס"מ.משקל:
זעיר: 6-7 ק"ג.
ננסי: 8-14 ק"ג.
רגיל: 18-32 ק"ג.
סוג פרווה:

צפופה, לא נושרת, מתולתלת, בעלת שכבה אחת, היפו-אלרגנית, צבע אחיד.
תכונות פיזיולוגיות:

ראש ארוך וצר, אוזניים ארוכות ורחבות.
אופי טיפוסי:

חכם, ערני ואנרגטי, משועמם בקלות ומחפש פתרונות לכך, קל מאוד לאילוף. הרגיל פחות היסטרי ורגיש מהקטנים.

אילוף פודל:
הגזע נחשב בעל רמת אינטליגנציה גבוה, והוא לומד די מהר – כך שהאילוף די פשוט. יכולות המשמעת שלו די גבוהות, אגב זוהי אחת הסיבות שלרוב בוחרים בגזע הזה לתצוגות שונות. יש לשים לב כי הפודל טוי (פודל זעיר) נוטים להיות יותר רגישים, כך שהאילוף שלהם צריך להיות יותר עדין.

טיפול מיוחד:
טיפוח קבוע של הפרווה (תספורת), התעמלות בדגש על משחקי הבאה.
בעיות בריאות:

הפרשות סטרואידים לא מספיקות, התנפחות הבטן (בעקבות גזים), בעיות בבלוטת התריס, קריסת קנה הנשימה, אפילפסיה, דלקות מפרקים, דלקות אוזניים, סרטן, בעיות עור.
בעלים:

מתאים ל: משפחה + ילדים (הרגיל מסתדר עם ילדים יותר), התראה, מסתדר עם כלבים וחיות מחמד אחרות, בעלי אלרגיות. הקטנים: חיי עיר אם מספקים התעמלות מתאימה. הרגיל: בעדיפות לחצר וחיי כפר.
לא מתאים ל: מלונה (סובל שלא בחברת אנשים), שמירה, הגנה, התקפה.
כללי:

אף על פי שיש הטוענים שמקורו של הפודל בגרמניה או בבריטניה, צרפת הוכרה כמקור הרשמי של הפודל. אף על פי כן ככל הנראה גרמניה היא זאת שהעניקה לגזע את שמו: "פודל" שפירושו בגרמנית להשתכשך במים ובצרפתית- כלב ברווזים. במקור מטרת הגזע הייתה למשות ברווזים שנורו מעל מקורות מים. מבין אנשי המלוכה בעלי הפודלים ניתן למצוא את לואי ה- 16 ומלכת אנגליה (אן). תספורת הגזע אומנם נראית מצחיק אך יש לה סיבה מאוד מוצדקת, משאירים להם כמות שיער גדולה באזור המפרקים ואזורים אחרים הרגישים לקור על מנת להגן על האזורים האלו כאשר הכלב קופץ למים קפואים, ומקצרים את שאר הפרווה על מנת לשמור על הזריזות והמהירות של הכלב.

דילוג לתוכן