מלטזי

סוג: לוויה.
מקור בעולם:
 "מליטה" הקדומה – שמה הקדום של מלטה.
אורך חיים ממוצע:
 14-15 שנים.
גובה:
 15-23 ס"מ.

משקל: 1-3 ק"ג.

סוג פרווה:
שכבת אחת- ללא שכבה תחתונה. ברובה ארוכה אך ישנם קצרים מתולתלים, לא נושרת.
תכונות פיזיולוגיות:
ראש מעוגל מעט, עיניים מעט בולטות ושחורות מאוד, יחס גובה רוחב שווה, אוזניים נפולות.
אופי טיפוסי:

עדין, ערני, ללא פחד (אדישים לגורמים יותר גדולים מהם), חכם, ידידותי לכלבים, אוהב יותר משחקי רדיפות מאשר צעצועים.

אילוף מלטזי:
יכולות הלמידה של המלטזי גבוהות מאוד, וכך גם רמת האינטליגנציה שלו. הוא שמח מאוד ללמוד דברים חדשים ונהנה לעבוד עם בעליו. עם זאת יש לעבוד עם הגזע בעדינות, ולהסביר ולעבוד עם הבעלים על המשמעות המושגים – חיזוק חיובי/שלילי, ענישה חיובית/שלילית, מהירות תגובה –  על מנת לא להביא את הכלב לידי תסכול או פגיעה פיזית באימון לא נכון.

טיפול מיוחד:
סירוק תמידי של הפרווה למניעת קשרים, להימנע ממקומות חמים מאחר והפרווה לא נושרת, בגילאים בוגרים הפרווה מונעת זיווג ולצורך כך יש לספר אותו, כתמים שחורים/אדומים ליד העיניים הינם כתמי דמעות הנובעים מתצורת העין האינדיווידואלית של הכלב שניתנים להסרה ע"י מברשת מברזל דק רטובה במים פושרים- צריך לבצע את זה כל יומיים שלוש אחרת הכתמים ידבקו.בעיות בריאות: (-)
בעלים:

מתאים ל: משפחה, ילדים ותינוקות (אך צריך להשגיח בזמן משחק), דירות קטנות או עם גינה קטנה. יתכן כי אנשים שאלרגיים לכלבים לא יהיו אלרגיים למלטזי מאחר ומאפייני הפרווה שונה.
לא מתאים ל: התקפה, הגנה, ציד.כללי:
מקור הגזע הוא ממלטה הקדומה באזור 1500 שנים לפני הספירה. יש המשערים שהם הגיעו לשם על ידי סוחרים פינקים ויתכן שמקורם במקום אחר. תיעוד של היסטוריון יווני משנת 25 לספירה מתאר ש "בסציליה יש עיר שנקראת מלטה המפיקה המון כלבים משגעים הנקראים מלטי", כך שיכול להיות שאולי מקורם הוא למעשה באיטליה. הכלבים היו מבוקשים כבר מההתחלה, ומסופר על מושל רומאי במלטה שכל כך אהב את הגזע עד שהוא כתב על הכלבה שלו שיר ועשה לה פורטרט. ב- 1500 לספירה תועד על ידי אחד הסופרים שהגזע נמכר ב- 2000 מטבעות. הפופולאריות שלהם המשיכה לעלות גם בזמן המלוכה של המלכה הבריטית אליזבת הראשונה בתור כלבי לוויה של בני מלוכה.

דילוג לתוכן