יורקשייר טרייר

סוג: לוויה.מקור בעולם: בריטניה.

אורך חיים ממוצע: 14 שנים.

גובה: 22-23 ס"מ.

משקל: 2-3.5 ק"ג.

סוג פרווה:
מבריקה, ארוכה/קצרה, רכה, שכבה אחת בלבד, אצלי ארוכי הפרווה היא פחות נושרת מאשר אצל קצרי הפרווה. בשל שכבת הפרווה האחת שלהם, הם מריחים פחות נורא משאר הכלבים בעלי השכבות הכפולות- ולכן משפיעים פחות על אנשים הסובלים מאלרגיות.

תכונות פיזיולוגיות:
אוזניים מחודדות, גובה אחיד לכל אורך הגוף מהצוואר עד הזנב. הראש קטן ושטוח והפנים צרות- אך הפרווה מעניקה לו מראה מרובע. עיניים שחורות מבריקות.

אופי טיפוסי:
ערני, פעיל, עצמאי, אמיץ, לא מודע לגודלו הזעיר, מסתדר עם כלבים אחרים, שקט (באופן יחסי) .

אילוף יורקשייר טרייר:
ליורקשייר יש נטייה להציק ולדרוש כאשר מפנקים אותם יותר מידי, לכן בתהליך האילוף יש לוודא כי לא עוברים את סף החיזוקים לרמת הפינוק. מלבד זה יכולות הלמידה של הגזע די גבוהות מה שמאפשר אילוף נוח וקל, אך היכולת לשמור על רמת משמעת גבוהה לאורך זמן די נמוכה כך שנדרש מהבעלים להקפיד מאוד על כל שלבי תוכנית האילוף על מנת לשמר אותה.
לפרטים נוספים על תוכניות אילוף כלבים מגזע יורקשייר טרייר התקשרו עכשיו: 052-690-77-73.

טיפול מיוחד:
טיפול מתמיד בפרווה: סירוק- למניעת קשרים, גומייה בראש- שהפרווה לא תכנס לו לעיניים ותגרום לדלקות. הקפדה על תזונה נכונה.

בעיות בריאות:
שיעולים, שלשולים, בעיות כבד, קטראקט, יובש בעיניים.

בעלים:
מתאים ל: דירות, חיי עיר או כפר, התראה.
לא מתאים ל: ילדים קטנים בשל גודלם הזעיר.

כללי:
במקור הגיע הגזע מאותו מחוז שממנו הגיע הגזע איירדייל טרייר. אבי הגזע (היורקשייר הראשון) נקרא "הדרספלד בן" שחי באזור 1850 לספירה. הגזע "הונדס" על ידי אנשי כנסיה עניים וחקלאים אשר לא הסכימו לגלות כיצד הרביעו אותו. היורקשייר הפך להיות פופולארי מאוד בתקופה הוויקטוריאנית באנגליה באזור הנקרא "יורקשייר" ומכאן שמם, אף על פי שבאותה תקופה נקרא הגזע "טרייר סקוטי בעל שיער שבור". כיום היורקשייר הוא אחד הגזעים הפופולאריים ביותר בארה"ב.

דילוג לתוכן