ויימרנר

סוג: ציד.

מקור בעולם: גרמניה.

אורך חיים ממוצע: 10-13 שנים.

גובה: 56-70 ס"מ.

משקל:  28-36 ק"ג.

סוג פרווה:
צבע הפרווה אפור או אפור הנוטה לכסף, ויש אחדים עם נקודות לבנות בבטן. ישנם ויימרנרנים עם פרווה זיפית (באורך של 2.5-5 ס"מ) וישנם עם פרווה קצרה שהיא חלקה, ודומה במגע למשי.

תכונות פיזיולוגיות:
אף ארוך, עיניים בהירות לרוב בצבע ענבר (כחול) או אפור – צהוב. אוזניים מקופלות ממוקמות גבוה בגולגולת. חזה עמוק. מבנה גוף יחסית ישר.

אופי טיפוסי:
בעל רצונות חזקים, ערני, אוהב פעילות גופנית (מכל סוג שהוא), אינטליגנטי, ואנרגטי. מסתדרים מצוין עם ילדים וחיות אחרות (בתנאי שעברו חשיפה נכונה). הם אוהבים לעבוד, אך רצונם החזק לעיתים ידברן אותם להשיג את מבוקשם גם אם עברו אילוף. לגזע יש אופי טוב, אוהב מאוד ונאהב בקלות.

אילוף ויימרנר:
מומלץ להתחיל את תהליך האילוף של הויימרנר בגיל צעיר. בשל אופי הגזע על הבעלים להקפיד על המסגרת שנקבע בתהליך האילוף למשך זמן רב משום שהויימרנר ינצל כל הזדמנות להשיג את שלו. רמת האינטליגנציה של הגזע גבוהה ומכאן היכולת לפתור בעיות, עם זאת (ובהתאם לאופן העבודה) רמת המשמעת בינונית ומכאן הצורך בהתמדה. הגזע אנרגטי מאוד, לכן מומלץ שתהליך האילוף יעשה בצורה איטית על מנת למתן את תגובותיו.

טיפול מיוחד:
ניקוי או שטיפת הפרווה בהתאם לצורך יגרום לה להבריק. הגזע אנרגטי מאוד ולכן יש לנצל כל הזדמנות להוצאת האנרגיה – טיולים ארוכים, ריצות בגינות כלבים ועוד.

בעיות בריאות:
דיספלזיה של האגן, ציסטות שונות, בעיות עיניים, סרטן, התהפכות קיבה (כאשר הכלב אוכל מהר מידי, בעיית קרישת דם גנטית.

בעלים:
מתאים ל: משפחה אקטיבית, ילדים וחיות אחרות, חיי כפר או עיר (בהינתן פעילות נכונה), התראה, שמירה, ספורט.
לא מתאים ל: משפחה פסיבית (שרוצים "כלב שטיח" או שלא נמצאים רוב הזמן בבית), ככלב ראשון, קשישים.

כללי:
ישנו כלב הדומה לגזע שהונצח בציור משנת 1631, אך באופן רשמי הפעם הראשונה שהופיע הגזע היה בעיר ויימר שבגרמניה לקראת סוף המאה ה- 19. על פי הרישומים הגזע הושבח על ידי הדוכס של ויימר באזור סוף המאה ה- 18, ומכאן גם השם ויימרנר. בשנים האלו גרמניה הייתה זקוקה לכלבי ציד טובים, והויימרנר נכנס באופן מושלם לתפקיד. יש המאמינים שאחד מאבותיו של הויימרנר הוא הגזע פוינטר, עם גזעי כלבי ציד שונים כמו הוויסלה. במקור הם הורבעו לצורך ציד של חיות גדולות, אך במהרה שינו את ייעודם לציד ציפורים.

דילוג לתוכן