דני ענק

סוג: לוויה.

מקור בעולם: גרמניה.

אורך חיים ממוצע: 9-10 שנים.

גובה: 70-80 ס"מ.

משקל: 45-55 ק"ג.

סוג פרווה: קצרה, צפופה וחלקה.

תכונות פיזיולוגיות:
דני ענק נחשב בשיאי גינס בתור הכלב הגבוה ביותר בעולם. הגולגולת שלו ארוכה ובצורת מלבן. אוזניים שמוטות, צוואר ארוך, בית חזה עמוק וזנב ארוך ומחודד.

אופי טיפוסי:
חברותי ושמח. אוהבים לשחק ומצוינים עם ילדים. אוהבים מאוד להיות בחברת אנשים ולהישאר בבית, חלק גדול מבעלי הגזע מדווחים כי הם פשוט אוהבים לישון כל היום על המיטה/הספה או כל מקום רך ונעים בבית. אם משאירים אותם לבד בחוץ יש להם נטייה להשתעמם מהר ומתוך כך גם להרוס דברים.

אילוף דני ענק:
יכולות הלמידה של הגזע גבוהות למדי, אך עם זאת הם מאוד רגישים ולכן יש לנקוט ביתר זהירות בעת האילוף ולהקפיד להימנע מלחץ מיותר. בעוד שתהליך הלימוד עצמו יכול לעבור ללא בעיות מיוחדות, רמת המשמעת היומיומית תלויה בעבודה שגרתית של הבעלים. מכאן שיש להקפיד על כל שלבי האילוף ולהשתדל לא לחרוג יותר מידי ובדגש על התרגול לאחר תום שלב הלימוד. לעיצוב נכון של האופי ומניעת בעיות התנהגות מומלץ מאוד להקפיד על חשיפה נכונה בתקופות הקריטיות.

טיפול מיוחד:
בשל הפרווה הקצרה שלהם הם דורשים טיפוח מינימאלי – הברשה למניעת לכלוך אחת לשבוע-שבועיים. הגזע זקוק לפעילות גופנית, יש להקפיד על יציאות מסודרות וקבועות לטיולים הכוללים הליכה בקצב בינוני עד מהיר לפחות פעמים ביום. בבית – יש לדאוג למקום גדול מספיק בשביל שיוכלו למתוח את הרגליים… נשמע פשוט, עד שרואים את הגודל האמיתי של הכלב. יש לקחת בחשבון את ההוצאות הגבוהות על המזון.

בעיות בריאות:
בשל היותם גדולים כל כך, יש להם נטייה חזקה יותר לבעיות בריאות מאשר כלבים קטנים מבין הבעיות הנפוצות- דיספלזיה של האגן, בעיות לב גנטיות, גידולים בעצמות, התהפכות קיבה. יש לשים לב שהנטייה להתהפכות קיבה חזקה מאוד בגזע הזה בשל בית החזה העמוק שלו.

בעלים:
מתאים ל: למרות גודלו הדני הענק מתאים יותר לסביבה עירונית ופחות לאנשים אקטיביים מאוד. אם יש חצר יש לגדר אותה בגובה של 2 מטר לפחות בשביל למנוע ממנו לקפוץ. הבעלים האידיאלים בשביל הגזע הם משפחה ממוצעת בעיר או במושב. ילדים, בעלי חיים אחרים.
לא מתאים ל: שמירה, הגנה, תקיפה, משפחה אקטיבית, מבוגרים.

כללי:
ישנם תיעודים של גזע הדומה מאוד לדני הענק משנת 2200 לפני הספירה, ותיעודים לגזע דומה גם מימי היוונים הקדומים ורומא העתיקה. יש המאמינים שהוא שימש בעבר ככלב תקיפה בימיה הקדומים של גרמניה. במקור נועד הגזע לצוד חיות גדולות, ויש המאמינים כי בימי הביניים הוכלא הגזע עם הגזע אייריש וולפהאונד (בין הכלבים הגדולים ביותר בעולם). בסופו של דבר, הדני הצפון גרמני הוכלא עם כלבי מאסטיף מה שהוביל ליצירת הגזע כפי שאנו מכירים אותו כיום. ב- 1876 הוכרז הגזע כגזע הרשמי של גרמניה. אף על פי גדלו העצום הגזע אינו אקטיבי במיוחד ויש המכנים אותו "כלב הברכיים הגדול ביותר בעולם".

דילוג לתוכן