דוברמן

סוג: שמירה.
מקור בעולם:
 גרמניה.
אורך חיים ממוצע
: 10-15 שנים.
גובה:
 66-71 ס"מ.
משקל:
 25-40 ק"ג.
סוג פרווה:
חלקה, קשה, קצרה, צמודה לגוף.
תכונות פיזיולוגיות:
רגליים דקות וגבוהות- הקדמיות ישרות, גוף בעל צורה מרובעת- שרירי.
אופי טיפוסי:
אמיץ, אנרגטי, ערני, אוהב לשחק, שומר על בעליו, רגיש למצבו הנפשי של הבעלים, ממושמע, מסתדר עם חיות אחרות- אך יש לו נטייה לדומיננטיות, קל לאילוף.

אילוף דוברמן:
רצוי מאוד שהאילוף יתבצע על ידי בעל מקצוע, ופחות על ידי בעלים המחפשים טיפים לאילוף באינטרנט. זאת משום שלגזע יש נטייה להיות עצמאי מאוד ועקשן, ואילוף לא נכון יכול להוביל לבעיות התנהגות רבות. בתהליך האילוף מומלץ כי מספר מאלפים יעבדו עם הכלב, על מנת שיקבל סמכות מגורמים רבים, וגם לחיזוק החשיפה. הגזע נחשב כגזע "יצירתי" כלומר שיכול למצוא מספר פתרונות לבעיה מסוימת, ויכולות הלמידה שלו מאוד גבוהות.
לפרטים נוספים על תוכניות אילוף כלבים מגזע דוברמן התקשרו עכשיו: 052-690-77-73.

טיפול מיוחד:דרושה הברשת הפרווה עם בד מספר בפעמים בשבוע. מאחר ויש להם נטייה לביישנות יש לחשוף אותם למספר רב של אנשים בתקופת הגורות. הדוברמן צריך פעילות רבה על מנת לשמור על כושר.
בעיות בריאות:
בעיות בעצמות העורף, הפרעות לב.
בעלים:
מתאים ל: משפחה, ילדים (תחת השגחה, בעדיפות ילדים בוגרים), התראה, שמירה, הגנה, בעדיפות דירה עם חצר, צריך בעלים מנוסה ואקטיבי.
לא מתאים ל: יש לקחת בחשבון שאינסטינקט השמירה/התראה הטבעית שלהם מתבטא בנביחות רבות ותקיפה במקרים חריגים.
כללי:
שמו המלא- דוברמן פינצ'ר, פינצ'ר בגרמנית = נשכן. קיבל את שמו מ- לואיס דוברמן שפיתח את הגזע הזה בגרמניה ב- 1870 לערך. הוא פיתח את הגזע הזה משום שבמקצועו היה גובה מיסים ונזקק לכלב שיגן עליו ויראה מאיים. הדוברמן נוצר מהכלאה של גזעים רבים ובניהם- פינצ'ר, רועה גרמני, ויימרנר, רוטווילר ועוד. במקור נועד לשמירה.

דילוג לתוכן