בישון פריזה


סוג:
 שעשועים.

מקור בעולם:
 לא ברור- ספרד או בלגיה.

אורך חיים ממוצע: 14 שנים.

גובה: 23-30 ס"מ.

משקל: 3-6 ק"ג.

סוג פרווה:
שכבה עליונה מסולסלת, שכבה תחתונה עבה ורכה. לא נושרת. במגע יש שילוב של רכות של משי אך עם זאת גם נוקשות.

תכונות פיזיולוגיות:
דומה קצת למלטזי, עיניים עגולות כהות, אוזניים שמוטות.

אופי טיפוסי:
רגיש, מלא שמחת חיים, עדין, מסתדר עם כלבים אחרים, לעיתים יש התפרצות של אנרגיה המתבטאת בריצה מטורפת (לפעמים סביב עצמם) עד שהוא מתעייף.

אילוף בישון פריזה:
ניתן לומר שיכולות הלמידה ורמת האינטליגנציה של הגזע גבוהות מאוד. הם יחסית קלים לאילוף, ומצייתים יפה כאשר עוקבים אחר שלבי תוכניות האילוף. הבעלים יכול לעיתים קצת "לחפף" בתוכנית ורמת הצייתנות של הכלב לא תשתנה – כמובן שיש לוודא שלא מוותרים על החלקים העיקריים והמהותיים של התוכנית.
לפרטים נוספים על תוכניות אילוף כלבים מגזע בישון פריזה התקשרו עכשיו: 052-690-77-73.

טיפול מיוחד:
טיפול מתמיד בפרווה- סירוק ואף תספורת גורים – מאחר והיא לא נושרת. רצוי מאוד לגזור את אזור הישבן אחרת ידבקו אליו שאריות צואה, ניקוי תמידי של אזור העיניים (נוזל העין שמתייבש שם, הוא מצע לחיידקים וזיהומים רבים).

בעיות בריאות:
בעיות בעור ואלרגיות (בעיקר בשל חומרים הנכנסים לגופו דרך שאיפה), מחלות חניכיים, אבנים בכליות, ואי סדר בהפרשות הפנימיות בגוף. בגורות: יש להיות ערניים לסוג של אנמיה המתבטאת בכך שהמערכת החיסונית של הגוף תוקפת את תאי הדם האדומים- סממנים העיקריים לכך הם: חולשה, חוסר תאבון, הקאות, שלשול, קצב לב ונשימה לא אחידים.

בעלים:
מתאים ל: התראה, משפחה, ילדים, אנשים עם אלרגיה (רצוי לבדוק את החומרה לפני שלוקחים את הכלב)
לא מתאים ל: תקיפה, הגנה.

כללי:
מקור מוצאו המדויק לא ברור, אך מוסכם שהגזע נוצר עוד לפני הספירה. במאה ה- 14 הם הובאו לצרפת מטנריף (אחד מהאיים הקנריים מול החוף הצפון מערבי של אפריקה) במשך 400 שנה נחשבו ככלבי אצולה. בערך במאה ה- 19 הגזע החל להשתתף במופעי קרקס ולכן "ירד מגדולתו". ב- 1971 הוחלט להכריז על הבישון כגזע רשמי ומציאת שם המתאים לכלב הייתה בעיה לא קטנה, לאחר פרק זמן מסוים הגברת ליזט שהייתה ראש האיגוד לכלבים גזעיים בארצות הברית שאלה בייאוש את עמיתה: "איך הכלב נראה?" ואלה ענו לה: "הוא כלב פלומתי לבן, רך וקטן". "אם כך", הכריזה " שמו של הכלב יהיה בישון פריזה (bichon frise)." שפירושו בצרפתית כלב פלומתי קטן.

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: