ביגל


סוג:
 ציד (הרחה).

מקור בעולם:
 אנגליה.

אורך חיים ממוצע:
 12-15 שנים.

גובה:
 30-40 ס"מ.

משקל:
  8-14 ק"ג.
סוג פרווה:
קצרה, סמיכה,קשה, חלקה ובמגוון צבעים.

תכונות פיזיולוגיות:
ראש קצת מקומר וחלק, אף רחב, אוזניים ארוכות ומעוגלות קצת, זנב ארוך עם קצה לבן (לצורך זיהוי בשעת עבודה)- ישר וגבוה, גוף שרירי וחסון, חזה רחב. (אחד מהגזעים בעלי חוש הריח (על הקרקע) המפותח ביותר).

אופי טיפוסי:

מאוזן מאוד, חברותי, חכם מאוד אך גם עצמאי ונחוש, לרוב ממושמע אך ברגע שעולה על עקבות ריח קשה להחזירו לריכוז, מסתדר עם כלבים.

אילוף ביגל:
יש להפקיד לחשוף באופן נכון את הגזע בגילאים צעירים. אף על פי שיכולות הלמידה ורמת האינטליגנציה של הגזע גבוהות, יש להקפיד על תרגול יומיומי לאחר האילוף אחרת רמת הצייתנות יורדת מהר מאוד.
לפרטים נוספים על תוכניות אילוף כלבים מגזע ביגל התקשרו עכשיו: 0526907773.

טיפול מיוחד:
חיית להקה מובהקת ולכן להימנע מלבודד חברתית (כולל הישארות לבד במהלך היום), לא דורש התעמלות מרובה אך אם לא תינתן לו האפשרות ישמין מאוד.

בעיות בריאות:
אפילפסיה (התקף של התכווצויות), מחלות דיסק, דלקות אוזניים (בשל האוזניים הארוכות שחוסמות את נתיבי האוויר לתוכן ומגבירות את הלחות), מחלות עיניים שונות.

בעלים:

מתאים ל: שמירה, הרחה-גישוש, משפחה + ילדים, ציד, חיי עיר וכפר.
לא מתאים ל: הגנה, תקיפה.

כללי:
גזע הביגל קיים באנגליה עוד מימי המלך אדווארד השלישי באזור שנת 1300 לספירה. מסופר שהמלך החזיק להקה של 120 ביגלים במהלך מלחמת ה- 100 שנים. מקור השם "ביגל" הוא מהשפה הצרפתית "גרון רועש" = begueule. בתקופת הרנסנס הם שימשו לציד שפנים, ארנבים, חזירי בר ולעיתים אף צבאים, כאשר בהתפתחות השנים הפכו לכלבי רובה – כלומר שלאחר שנשמעה ירית הרובה של הצייד תפקידם היה לרוץ לציד ולהחזיר אותו לצייד. יש האומרים שעם השנים גדלו מימדיו הפיזיים של הגזע עד כדי כך שבשנים הראשונות (1300+) הם היו כה קטנים עד שיכלו להיכנס לכיסים של בעליהם. כיום משמש הגזע כגזע הרחה למזון, לביטחון ועוד. הביגל המפורסם ביותר בעולם הוא סנופי, הכלב המצויר.

מודעות פרסומת

2 תגובות

  1. […] השתנה הרבה בטירה – כולל הרהיטים, החדרים ואף הכלבים. כלבי הביגל ידועים בתכונות הציד המעולות שלהם. עוד ידועים ככלבים […]

  2. […] שמתמחה בניסויים גנטיים בגזע הכלבים ביגל  , נולדים בממוצע 2000-2500 כלבים מהגזע לצורכי ניסוי גנטי. […]

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: