בורדר קולי

סוג: כלב רועים.

מקור בעולם: בריטניה.

אורך חיים ממוצע: 12-15 שנים.

גובה: 46-56 ס"מ.

משקל:  14-22 ק"ג.

סוג פרווה:
פרווה עליונה צפופה, פרווה תחתונה קצרה ורכה. ישרה מאוד או חלקה גלית.

תכונות פיזיולוגיות:
אוזניים זקופות או זקופות למחצה. זנב הפונה כלפי הקרקע אך בקצהו מתעגל מעט. אף ארוך ומחודד.

אופי טיפוסי:
חכם מאוד, אקטיבי, נאמן ומפגין חיבה רבה. הם אוהבים עבודה קשה, ורמת האנרגיה הגבוהה שלהם תואמת באופן מושלם את היכולות האתלטיות של הגזע.

אילוף בורדר קולי:
הבורדר קולי נחשב ככלב החכם ביותר בעולם – בעל יכולות הלמידה הטובות בתבל. רמת אינטליגנציה גבוהה המאפשרת לו לפתור בעיות שונות בקלות וניתן לראות את הגזע מככב ברשימת המצטיינים של ענפי הספורט השונים לכלבים כמו האג'יליטי, רעיית צאן, וטריקים. הגזע נחשב בין הקלים ביותר לאילוף בשל המוטיבציה הרבה שלו ללמוד דברים חדשים והרצון לאקטיביות. למעשה, הרצון לאקטיביות כה חזק אצל הגזע עד כי בהיעדר משימות הם נוטים להשתעמם ולגרום לנזקים. בתהליך האילוף יש לוודא כי מאתגרים את הכלב כל הזמן – משימה קשה כאשר מדובר על משפחה ממוצעת עם שגרת יום קבועה.
לפרטים נוספים על תוכניות אילוף כלבים מגזע בורדר קולי התקשרו עכשיו: 052-690-77-73.

 טיפול מיוחד:
טיפוח שבועי של הפרווה. יש לשים לב לבריאות האוזניים אצל הכלבים בעלי האוזניים זקופות למחצה. החשוב ביותר הוא גירוי מחשבתי, כמעט על בסיס יומיומי בנוסף לפעילות הספורטיבית.

בעיות בריאות:
ניוון רשתית העין, דיספלזיה של האגן, בעיות פרקים, מומי לב.

בעלים:
מתאים ל: משפחה אקטיבית, תחרויות כלבים שונות, ילדים, בעל חיים, חיי עיר או כפר ובמידה ובחרתם בעיר- הקפידו על שגרה ספורטיבית לכלב. שמירה ועבודות שונות ככלב עבודה.
לא מתאים ל: תקיפה, הגנה.

כללי:
הגזע הוא צאצא ישיר של הקולים שפותחו בגבול בין סקוטלנד ואנגליה, ומכאן שמו. הרבעה סלקטיבית במטרה לחזק את הסיבולת והאינטליגנציה של הגזע חיזקה את יכולות הרעייה הגנטיות שלו. כאמצעי רעייה משתמש הבורדר קולי בנביחות ונשיכות קלות ברגלי העדר. עם הזמן פיתח הגזע יכולת רעייה נוספת והיא – רעייה באמצעות ראייה… כלומר במבט. הגזע החל לעבוד ברעיית צאן מ- 1873 באנגליה ומאז התפשט גם לכל העולם.

דילוג לתוכן