בורדר טרייר

סוג: ציד, חברה

מקור בעולם: אנגליה-סקוטלנד

אורך חיים ממוצע: 13-14 שנים

גובה: 25-28 ס"מ

משקל:  5-7 ק"ג

סוג פרווה:
פרווה עליונה גסה, מחוספסת וצפופה, התחתונה קצרה לא דורשת טיפול מיוחד.

תכונות פיזיולוגיות:
רגלים קצרות יציבות, גב וזנב ישרים, אוזניים תלויות גבוהות בגולגולת, ראש מעט מרובע.

אופי טיפוסי:
ערני ועצמאי מאוד, לרוב אופי הגזע מאוד נוח והוא מסתדר עם בעלי חיים אחרים. באופן כללי נחשבים כעקשניים פחות מגזעי הטרייר השונים. בחינוך נכון יכולים להיות רגועים בבית אך אנרגטיים מאוד בחוץ.

אילוף בורדר טרייר:
רמת האינטליגנציה של הגזע גבוהה מאוד וכך גם היכולת לפתור בעיות. מתוך כך נחשב הבורדר טרייר כגזע קל לאילוף. עם זאת יש לשים לב כי חלקם הגדול יכולים להיות מתוחכמים וינסו להגיע לתוצאות הרצויות בדרך שלהם ולא בדרך שאנו רוצים. לגזע יש נטייה ללעסנות ולכן יש לעבוד על הנושא עוד מגורות ולנתב את הדחף שלהם למקומות חיובים. בנוסף בשל תכונותיו הגנטיות יש לבורדר טרייר נטייה לנבחנות כאשר הוא שומע גורמים זרים מתקרבים לאזור מגוריו. נטייה זו זהה מאוד לנטיית הפינצ'ר לנבחנות ויש לתת על כך את הדעת. טיפ לבעלי הגזע – שמרו על מסגרת קבוע של התנהגות רגועה בבית – את הפעילות האקטיבית של הכלב השתדלו להתמיד ולבצע רק בחוץ.
לפרטים נוספים על תוכניות אילוף כלבים מגזע בורדר טרייר התקשרו עכשיו: 052-690-77-73

טיפול מיוחד:
דורשים מעט מאוד טיפוח וטיפול, יש לסרק את הפרווה מידי פעם כדי להימנע מקשרים. עם זאת יש להקפיד לתת לגזע אפשרות לפעילות אקטיבית יומיומית ומומלץ עם כלבים אחרים.

בעיות בריאות:
דיספליזה של האגן, קטרקט ומחלות עיניים נוספות, אפילפסיה, מומי לב.

בעלים:
מתאים ל: חיות אחרות, משפחה + ילדים, התראה, שמירה חיי עיר וכפר.
לא מתאים ל: הגנה, תקיפה

כללי:
הגזע נוצר באזור צפון מזרח אנגליה באזור הגובל עם סקוטלנד ומכאן גם שמו. באזור זה רעיית צאן הייתה נפוצה מאוד והבורדר טרייר התמחה בציד שועלים וחיות אחרות אשר הפחידו את העדרים או נכסנו לשטחי החוות. עבודה נוספת שהייתה לגזע היא לרוץ לצד הסוסים במהלך הציד ולהיכנס למערות השועלים בשביל להוציא אותם משם. אין תיעוד רשום או מצולם על ההיסטוריה של הגזע אך מאמינים כי היא זהה לשאר גזעי הטרייר שהגיעו מאותו אזור.

דילוג לתוכן