בוקסר

סוג: שמירה.

מקור בעולם: גרמניה.

אורך חיים ממוצע: 12 שנים.

גובה: 53 – 63 ס"מ.

משקל:  25 – 32 ק"ג.

סוג פרווה:
קצרה, מבריקה, חלקה וצמודה לגוף. מבין הכלבים שתחזוקת הפרווה הכי קלה.

תכונות פיזיולוגיות:
אף שחור הפונה כלפי מעלה, אף קצר. אוזניים רחוקות זו מזו. גוף חסון ושרירי מאוד. מבנה הגולגולת נוטה מעט כלפי מטה. רגליים קדמיות יורדות בקו ישר מהכתף.

אופי טיפוסי:
בעל אופי מאוד ידידותי, הרבה אנרגיה ורצון למשחק. הם יכולים לגלות עקשנות אך בסופו של דבר נשארים ממושמעים אם עברו אילוף. לרוב הבוקסר מגלה התנהגות של גור כאשר הוא נמצא בחיק המשפחה מה שיכול להוביל לעיתים לבעיות משום שהשילוב בין הגוף השרירי החזק והאופי המעט מגושם יכולים להוות גורם להרס סביבתי. מכאן שבעוד שהבוקסר הוא כלב משפחה מעולה – תמיד עדיף להשגיח עליו בעת משחק עם ילדים שבטעות לא יסב להם נזק עם גופו החזק.

אילוף בוקסר:
בשל תכונותיו הפיזיולוגיות ואופיו, נדרש לאלף את הבוקסר עוד מגיל קטן. יכולות הלמידה של הבוקסר יחסית גבוהות אך האופי הדינמי שלו מהווה גורם מעכב לתוכנית האילוף. כך שעל המאלף להיות סבלני מאוד, ולעיתים אף לקחת בחשבון שיתכן שהאילוף יארך קצת יותר מהממוצע. עם זאת, הבוקסר נחשב יחסית קל לאילוף, ובעוד שבאופי שלו הוא יכול להיות קצת עקשן – לרוב הוא נשאר צייתן.
לפרטים נוספים על תוכניות אילוף כלבים מגזע בוקסר התקשרו עכשיו: 052-690-77-73.

טיפול מיוחד:
הבוקסר הוא גזע שמאוד אוהב אנשים – כך שלא מומלץ להשאיר אותו לבד למשך שעות ארוכות. בשל הגנטיקה הפיזיולוגית שלו דורש הבוקסר פעילות ספורטיבית יומיומית שניתן להשלימה בקלות על ידי חצר כלבים שכונתית ומשחקים יומיומיים עם הבעלים. שימו לב – גם אם הבוקסר עבר אילוף אך הוא לא מקבל את הפעילות הספורטיבית הנדרשת לו יתכן כי יגלה בעיות התנהגות שונות. מכאן שבעליו של הבוקסר צריך להשקיע מספר דקות (לעיתים לא מבוטל) בפעילות ספורטיבית עם הכלב. יש לנקות בתדירות גבוהה את הקמטים בעור – למניעת מחלות זיהומיות.

בעיות בריאות:
בעיות בלב, דיספלזיה של האגן, גידולים שונים ובעיות במערכת העיכול. אך הנפוץ מכולם – מכל גזעי הכלבים זהו הגזע בעל הסיכון הגבוה ביותר לפתח סרטן.

בעלים:
מתאים ל: שמירה, הגנה, עבודה, משפחה עם ילדים, בעלים אקטיביים, חיי כפר ועיר במידה ומקבל את הפעילות הגופנית הנדרשת.
לא מתאים ל:  מבוגרים, בעלים פאסיביים או לבעלי לב חלש.

כללי:
לראשונה תועד הגזע במאה ה- 16. הבוקסר הוא הכלאה של מספר גזעי בול עם גזעי טרייר, ודני ענק. בתחילה שימש הגזע לציד צבאים כאשר המטרה הייתה שישמור את החיה בפה עד שהציד יגיע, לאחר מכן הוסב לכלב קרבות לצורך הספורט – קרבות כלבים. כאשר קרבות הכלבים יצאו אל מחוץ לחוק הוסב תפקידו שוב לכלב שמירה. זהו אחד הגזעים הראשונים שהפך להיות כלב משטרה וכלב למטרות צבא. ואף על פי שבעברו שימש ככלב קרבות, הרבעה סלקטיבית במשך השנים הצליחה לשבח את האופי הלא אגרסיבי של הגזע. הבוקסר מחזיק בשיא גינס בתור הכלב בעל הלשון הארוכה ביותר בעולם – השיא רשום על הכלב ברנדי בעל הלשון באורך של: 43.18 ס"מ.

דילוג לתוכן